90 dňová diéta + jedálniček

Ak už nestrpíte svoju dvojitú bradu, faldíky na bruchu a všetky zdravotné riziká, ktoré kvôli nim na vás číhajú, máme riešenie. Nenechajte sa odradiť slovom diéta v nadpise, pretože túto zmenu stravovacích návykov si po prvých výsledkoch určite zamilujete. Samozrejme, na začiatku nie je nič ľahké, no verte či nie, za 90 dní si na zdravom jedálničku vybudujete doživotnú závislosť. Každý predsa nejakú má a práve táto vôbec neškodí.

90 dňová diéta a jedálniček vrátane receptov ako schudnúť.

V čom 90 dňová diéta spočíva?

Jej stúpajúca popularita medzi ostatnými diétami, ktoré môžete nájsť v kategórii Diéty,  nespočíva len v klasickom redukovaní porcií, či odopieraní si obľúbených maškŕt. Určite nepatrí ani medzi tie jednotvárne, ktoré kážu konzumovať prevažne jeden druh jedál. Práve naopak. Kladie dôraz na pestrú a vyváženú stravu a tak vášmu telu za tri mesiace dopraje optimálnu váhu, želané krivky a poriadnu dávku energie. Poďme sa na ňu pozrieť podrobnejšie.

Chcete zvýšiť efekt 90 dňovej diéty?

Skôr než s diétou začnete vyskúšajte prírodné prípravky na zrýchlenie metabolizmu. Pomôžu vám zhodiť prvé kilogrami a následná 90-dňová diéta bude podstatne efektívnejšia.

 

Skôr než začnete s diétou

Vždy keď sa chystáte na nejakú zásadnú zmenu v stravovaní, tak by ste ju konzultovať s odborníkom. Pokiaľ máte akýkoľvek zdravotný problém, poraďte sa so svojim lekárom. Pripravte sa na zmenu nie len jedálnička, ale aj na zvýšenie fyzickej aktivity. Dajte si predsavzatie nepoužívať výťah, chodievať na pravidelné prechádzky, behávať, korčuľovať. Ak chcete spevniť svalstvo, teraz je ten správny čas investovať peniaze do permanentky najbližšieho fitness centra.

Pri tréningu pevnej vôle si potrebuje oddýchnuť aj vaša myseľ. Skúste zamerať svoje úsilie na duševnú pohodu, pomôže vám to prekonať ťažké fázy chudnutia. Objavte čaro jogy a meditácie.

Zistite si index telesnej hmotnosti. Ten vám bližšie napovie, akú váhovú hranicu si určiť. Odvážte sa a odmerajte. Robiť si záznamy o svojom pokroku je veľmi motivujúce. Neočakávajte, že za mesiac schudnute 15 kg. Diéty s drastickým efetom nemajú so zdravým životným štýlom nič spoločné. Takýto úbytok váhy však nie je ničím výnimočným po skončení 90 dňovej diéty, preto sa tešte z každého malého krôčiku, ktorý vás vedie bližšie za vysnívaným cieľom.

Uvedomte si, že diéta netrvá 90 dní a po tomto období sa nemôžete opäť vrátiť do starých koľají bez akýchkoľvek následkov. Takto náš organizmus nefunguje. Za necelé tri mesiace sa váš metabolizmus úplne preprogramuje. To je záruka, že nebudete musieť očakávať návrat starých kilogramov v podobe jojo efektu. Avšak naďalej budete musieť dbať o vyváženú stravu. Preto vytrvajte.

90 dňová diéta: plán + jedálniček

Skôr než si bližšie objasníme rozvrh, ktorým je potrebné sa naozaj poctivo riadiť, stručne uvedieme zopár dôležitých informácií. Nezabúdajte na 2-3 litre čistej vody každý deň, pričom  sa na lačno odporúča vypiť pohár vody s lyžičkou ovocného octu a medu. Káva a bylinkové čaje sú dovolené.

Po 29. dňoch 90 dňovej diéty nasleduje pitný deň. Nepreháňajte to s pečivom a takisto ani s ovocím. Plán je zostavený tak, aby ste si nemuseli odopierať jedlo v reštauráciách či obľúbené koláčiky. Najlepšie však bude, keď si budete variť sami.

Striktne dodržujte minimálne 3 jedlá do dňa s 3-4 hodinovými odstupmi. Zostavenie jedálnička spočíva v správnej kombinácii druhov potravy, takže je nevyhnutné, aby ste dodržiavali nasledovný štvordňový diétny rozpis.

Zostavte si plán pre vašu 90 dňovú diétu a pozrite sa na náš jedálniček.

90 dňová diéta je beh na dlhú trať, inšpirujte sa našim vzorovým plánom.

1. Bielkovinový deň

Ako samotný názov napovedá, v tento deň zásobujeme svoje telo najmä potrebnými bielkovinami. Doprajte si chudé mäsko, vajíčka, kvalitné syry alebo výživný tvaroh a k tomu poriadnu dávku zeleniny. Druhy bielkovín sa medzi sebou totiž nekombinujú. Na večeru konzumujte vždy to čo na obed, ale len v polovičnej dávke.

90 dňová diéta bielkovinový deň
Raňajky: Obed: Večera:
Dve nadrobno nakrájané jablká so sušenými slivkami, posypané mletou škoricou. Kurací vývar a grilované morčacie mäsko s dusenou zeleninou a krajcom celozrnného chleba. Grilované morčacie mäsko s dusenou zeleninou.

TIP: Zoznam potravín s vysokým obsahom bielkovín, ktoré by ste mali zaradiť do jedálnička.

2. Škrobový deň

V tieto dni 90 dňovej diéty si môžete dopriať naozaj všetky druhy strukovín a to v rôznych podobách. Jedlá však pripravujte s čo najmenším množstvom tuku. Pre istotu majte po ruke zeleninový vývar.

90 dňová diéta škrobový deň
Raňajky: Obed: Večera:
Dve nadrobno nakrájané banány so sušenými figami, posypané tekvicovými semiačkami Šošovicová polievka s krajcom celozrnného chleba. Dusená ryža s hráškom a varenými zemiakmi posypaná petržlenovou vňaťou. Šošovicová polievka a dusená ryža s hráškom.

Potrebujete schudnúť o niečo rýchlejšie?

Prinášame vám overené skúsenosti s Formoline L112. Jedná sa o najlepšie tabletky na chudnutie.

Tabletky Formoline L112 obsahujú špeciálnu vlákninu L112, ktorá na seba v črevách viaže tuky a odstraňuje ich z tela von. Jedná sa o efektívne riešenie vyvinuté v Nemecku, ktoré s 90-dňovou diétou poriadne zaberie!

 

3. Deň uhľohydrátov

Zo začiatku bude pravdepodobne táto časť vášho stravovacieho plánu vašou obľúbenou. Nie je pravda, že zdravo schudne ten, kto je iba zeleninu a nikdy nezhreší. V uhľohydrátový deň máte príležitosť urobiť radosť svojmu maškrtnému jazýčku napríklad vlastnoručne pripravenou pizzou či tortou.

90 dňová diéta uhľohydrátový deň
Raňajky: Obed: Večera:
Dve nadrobno nakrájané banány, posypané slnečnicovými semiačkami, pohánkovými vločkami a kešu orieškami. Mrkvová polievka so slaným pečivom. Cestoviny s brokolicovou omáčkou, ochutenou bylinkami. Mrkvová polievka so slaným pečivom. 3 kopčeky zmrzliny alebo 3 tabličky tmavej čokolády.

4. Vitamínový deň

V tento deň 90 dňovej diéty sa vám na tanieri budú striedať všetky farby čerstvého ovocia. Kombinácia môže byť ľubovoľná, pričom môžete pridať sušené ovocie, oriešky, semiačka, alebo aj zeleninu. Dovolené sú aj ovocné kaše, kompóty, polievky a pečené ovocie.

90 dňová diéta vitamínový deň
Raňajky: Obed: Večera:
Hrnček drobného zmrazeného ovocia (maliny, čučoriedky, černice). Pohár pomarančovej šťavy. Jablkovo-mrkvový šalát s octom a stéviou, pokvapkaný citrónom. Kompót podľa chuti.
90 dňová diéta vitamínový deň recepty a jedálny lístok.

Vo vitamínový deň 90 dňovej diéty si doprajte poriadnu dávku ovocia.

Pár slov na záver

90 dňová diéta je podľa nás jedna z najlepších diét vôbec. Ženy, ktoré majú skúsenosti s 90 dňovou diétou, si ju nevedia vynachváliť a vo väčšine prípadov už inú diétu ani neskúšajú. To snáď hovorí za všetko. Pokiaľ vám však 90 dňová redukčná diéta príde ako príliš veľká výzva, tak vyskúšajte na začiatok iné kratšie diéty.

Svojmu organizmu musíte nájsť individuálny stravovací režim, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Veríme, že vaše zdravie vezmete pevne do vlastných rúk a spolu s našimi článkami o chudnutí čoskoro dosiahnete viditeľné úspechy.

Chcete jedálniček na mieru?

Objednajte sa k našim výživovým poradcom, ktorí Vám na základe vyšetrenia zostavia jedálniček na mieru. Okrem toho spoznáte svoj metabolizmus a získate cenné rady, tipy a motiváciu na ceste za svojim cieľom.

90 dňová diéta + jedálniček
4.3 (86.61%) 118 hlasov

51 komentárov