Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Diéty Zdravá výživa

Ako nahradiť čipsy a tyčinky pred televízorom?

Zdieľať

Sedíte večer pred televízorom a máte pocit, že vám niečo chýba? Chvíľu sa prekonávate ale slabší jedinci nakoniec siahnu po obľúbených čipsoch, arašidoch a ďalších nástrahách, ktoré vám nedovoľujú udržať ručičku váhy na želaných hodnotách.

Najlepšia rada je nekupovať a nepodľahnúť. No dôvod mať doma tieto nezdravé nástrahy si ľahko obhájite – veď deti to majú radi, čo ak príde návšteva… Našťastie tu máme niekoľko alternatív, ktoré by vám mohli pomôcť v týchto „ťažkých“ chvíľach.

Niečo pre čipsožrútov

Na stránke dajsisnack.sk je pre vášnivých čipsožrútov k dispozícii celá rada chrumkavých proteínových snackov Corners v rôznych príchutiach. Stačí si len vybrať vašu obľubenú. A v čom je hlavný rozdiel?

Pozrime sa na výživové hodnoty klasických čipsov a zdravšej varianty Corners:

Corners (100g) Klasické čipsy (100g)
Energia 1693 kJ / 402 kcal 2235 kJ / 536 kcal
Tuky 8,9 g 34 g
– Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,7 g 3,1 g
Sacharidy 50,4 g 49 g
– Z toho cukry 6,6 g 0,6 g
Vláknina 9,8 g 4,5 g
Bielkoviny 25,3 g 5,6 g
Soľ 1,8 g 1,8 g

Na základe údajov z tabuľky je jasné že energetická hodnota Corners je o viac ako 20% nižšia a navyše je výrazne menšie množstvo tukov ako pri klasických čipsoch. Uznávame, že sacharidy ostávajú na približne rovnakých hodnotách, takže pri low carb diéte asi nebudú príliš obľúbené. Naopak množstvo vlákniny a bielkovín je výrazne vyššie čo ocenia najmä športovci.

Skutočná sila strukovín

To je produktová rada HiQ – čisté prírodné produkty. Na výrobu zdravých tyčiniek sa používa hrachová, šošovicová alebo tekvicová múka a ďalšie prírodné ingrediencie, ktoré určujú výslednú chuť chrumkavých tyčiniek. Obsahujú veľké množstvo proteínov, vlákniny a sú prirodzene bezlepkové, bez laktózy a vhodné aj pre vegánov.

Pre udržanie koncentrácie u študentov alebo rýchle doplnenie energie pre športovcov sú k dispozícii prírodné ovocné guličky HiQ RAW DROPS. Neobsahujú pridaný tuk, dochucovadlá, stabilizátory, ani žiadne farbivá. Pri výrobe do výrobkov nie je pridávaný žiadny cukor. Ich sladkosť je dosiahnutá len vďaka hroznovému a ovocnému cukru. Dokážu nahradiť čokoládu a iné sladkosti.

Príloha k jedlám

Zložením, chuťou a konzistenciou sa HiQ sticks a zdravšie čipsy Corners nemusia servírovať len ako slané pochutiny.

Výborne sa hodia aj ako príloha k polievkam alebo aj k hlavným jedlám. Zeleninové alebo cestovinové šaláty dostanú elegantný chrumkavý nový rozmer.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *