Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Finále roka – čas bilancovania, ale aj skvelých nápadov, ako sa navzájom obdarovať

Zdieľať

Výber darčekov si pred žiadnym významným sviatkom nenechávame na poslednú chvíľu. Vyžaduje si to úžasnú prípravu, poznať potreby a temperament tých, ktorých sa chystáme obdarovať. Nie každý náš originálny nápad musí byť prijatý s nadhľadom či s istou dávkou humoru. Naopak, nad klasikou vyhráva všetko, čo nám pomáha zlepšiť si náladu a zmierniť stres v týchto neľahkých časoch. Vďaka čomu to dotiahnete do dokonalosti? Nechajte sa nami inšpirovať!

Domáci wellness

Viac ako zakúpenú sadu exkluzívnej kozmetiky do kúpeľa ocenia vaši drahí samostatnú prípravu. Keďže tie najzdravšie zdroje máme zadarmo z prírody, z vlastných kuchýň a špájz, nachystať domáci wellness nebude vôbec náročné. Na klasickú penu do kúpeľa teraz zabudnite, zadovážte si menšie plátenné vrecúška a vytvorte zmes z liečivých bylín (vyberajte najmä bylinky s upokojujúcim účinkom).

Ak ste si neusušili a neuskladnili na zimu napríklad rumanček, levanduľu alebo medovku, dostať ich v špeciálnych obchodoch so zdravou výživou, v čajovniach alebo v lekárňach. Vrecúško ozdobte a pre maximum upokojujúceho účinku môžete použiť aj dva druhy bylín v jednom – odporúčame napríklad levanduľu a medovku, ktoré spolupôsobia výrazným citrusovým nádychom. Taktiež môžete staviť na osvedčený všeliek – pŕhľavu dvojdomú na očistu celého tela a pokožky.

Ste unavení už dnes a vaše telo potrebuje relax ako soľ? Nečakajte do sviatkov, ale vyskúšajte ďalší osvedčený trik – v miske alebo v dóze zmiešajte biely jogurt, soľ, podrvte ovsené vločky a na koniec pridajte olivový olej. Takýto telový píling zmierňuje napätie a napomáha regenerovať pokožku. Čo viac ako zdravie by sme si mali dožičiť?!

Ako zdravo spojiť relax a prácu v nasledujúci rok?

Na prácu počas sviatkov myslia len workoholici. Omyl! Koniec roka je aj časom bilancovania, máme si teda nájsť čas na zhodnotenie, rekapituláciu uplynulých 12 mesiacov. Vychádzame z toho, že väčšinu času strávi dospelý človek v práci, v priemere 6 až 8 hodín denne. Dosť na to, aby sme v rizikovom, v sedavom či inak monotónnom režime ublížili svojmu telu.

Pracujete v exteriéri, dvíhate ťažké predmety, ku ktorým sa neustále zohýnate? V chladných zimných mesiacoch si doprajte o to viac tepla – celodenne! Vyskúšajte spevňujúce bedrové pásy zo strečového materiálu s rýchloviazaním a výborným držaním na tele. Pokojne s nimi môžete pracovať, športovať alebo ich používať až večer a počas spánku.

Naopak, pre usedených odporúčame striedať stoličku (ergonomickú) s fit loptou a v práci / v kancelárii si nájsť priestor na pomôcky k strečingovému precvičeniu tela (odporové gumy jednoducho využijete aj v domácich podmienkach, v aute alebo len počas krátkej prestávky, keďže nie všade sú vhodné podmienky umiestniť multifunkčnú hrazdu na cvičenie).

Tip na záver – nielen ako zdravo vykročiť, ale aj nadýchnuť sa za novými výzvami

Konečne si tak budete môcť užívať preplnené priestory, prijímať aj viac návštev a dlhšie zotrváte pri príjemnom pokeci v obývačke – prach zo stola zotrieme, podlahy poumývame, ale čo s nahromadenými baktériami vo vzduchu? Jednoducho ich zlikviduje čistička s 3D cirkuláciou vzduchu a vysokou filtráciou roztočov a iných patogénov. Zdravo žiť predsa začíname u seba doma… Želáme krásne a pokojné predvianočné chvíle!

1 komentár

  1. Jacki 27. januára 2021

    Výborný. Doporučuji si uvařit. Báječně se
    to povedlo, moc jsme si pochutnali. Přidáváme mezi rodinné recepty.
    Díky! :-K

    Odpovedať

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *