Kliknite a začnite písať.

Recenzie Zaujímavosti

Cesta pre zdravšiu domácnosť

Zdieľať

Ak chcete žiť zdravo, záleží aj na tom s akými prostriedkami upratujete. Bežné čistiace prostriedky sú nebezpečné. Obsahujú totiž chemikálie, ktoré môžu škodiť vám aj celej vašej rodine, nehovoriac o tom, že znečisťujú aj túto planétu.

Zamyslite sa

Aj vy máte doma skrinku plnú komerčných čistiacich prostriedkov? Používate na čistenie prostriedky prezentované v reklamách a v televízii? Ešte ste nepočuli, že tieto prostriedky sú škodlivé a nebezpečné? Tieto prostriedky obsahujú neurotoxíny, karcinogény aj ťažké kovy ohrozujúce vaše zdravie. Prečo asi upozorňujú na svojich etiketách, aby ste používali rukavice a obaly nehádzali len tak do koša. Skutočne potrebujete všetku tú chémiu? Na jednej strane sú účinní pomocníci, na druhej strane nie najbezpečnejší spolubývajúci.

Rastúce množstvo alergií, precitlivelosť pokožky a väčšia náchylnosť na choroby sú v slovenských domácnostiach na bežnom poriadku. Práve zdravie je dôvod, aby ste zvážili, či nie je vhodný čas zameniť chemické výrobky za ekologické. Dajte tejto zmene šancu a uvidíte, že sa vám zelená domácnosť zapáči.

Výhody ekologických čistiacich prostriedkov

  • Na rozdiel od chemických čistiacich prostriedkov neobsahujú množstvo látok, ktoré spôsobujú zdravotné ťažkosti ako suché ruky, začervenanie pokožky, podráždené oči a neustále choroby. A to najmä tým najmenším. Vplyvom sa nevyhnú ani dospelý, najmä v podobe oslabenej imunity a alergií. Zelené čistiace prostriedky pomôžu vašej domácnosti získať späť rovnováhu a citlivejší obyvatelia sa vyhnú rôznym zdravotným nepríjemnostiam.
  • Ekologické čistiace prostriedky šetria aj vašich pomocníkov v domácnosti ako je pračka a umývačka, chránia drevené povrchy a tkaniny. Neobsahujú totiž agresívne látky.

Ako začať?

Ak ste sa rozhodli pre ekologickú domácnosť a rozmýšľate čím začať, tak prvým krokom by mala byť zmena práškov, gélov a aviváže. Sú tým najväčším znečisťovateľom, pretože obsahujú látky, ktoré sa dostávajú do odpadových vôd a sú nerozložiteľné. Skúste teda prací gél nahradiť prírodným prostriedkom na panie, ktorý nájdete tu. S prostriedkami z tejto stránky bude vaše pranie nie len ekologické ale zároveň čisté a voňavé.

Ďalším pomocníkom z rady ekologických prostriedkov sú čistiace prostriedky do kuchyne, na kúpelne, na podlahy, nábytok, …(tu). Alebo si na začiatok skúsite univerzálny čistiaci prostriedok.

 

TIP: Zistite o produktoch viac v skupine.

Je len na vás kedy dáte ekologickým prostriedkom šancu a vyskúšate ich. Domácnosť s nimi je udržateľná, oveľa zdravšia a v konečnom dôsledku z nás robí lepších a zodpovednejších ľudí.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *