Kliknite a začnite písať.

Príbehy a skúsenosti Superpotraviny

Collagen 10000 Pure Peptide od KolagenDrink

Zdieľať

Pýtali ste sa nás, či nepoznáme kolagén na pitie. A veruže áno! Síce iba pár dní, no rozhodne je to veľmi prospešná známosť. A keďže sme dobré kamarátky, tak ho dnes predstavíme aj vám a podelíme sa o našu skúsenosť.

Kolagén v skratke

O kolagéne by sme mohli napísať jeden, dva, no dokonca aj samostatný trojdielny seriál článkov. Skôr než sa pozrieme na konkrétny rybí kolagén Collagen 10 000 Pure Peptide, tak si poďme v rýchlosti povedať, čo je to vlastne kolagén.

Kolagén je vláknitá vo vode nerozpustná bielkovina tvoriaca základ spojivových tkanív, teda väzív, chrupaviek a kostí.

Tvorí 25 – 30 % všetkých proteínov v tele cicavcov, 70 % kože a dokonca 10 % našej celkovej hmotnosti, čo rozhodne nie sú zanedbateľné čísla. Avšak pochopiteľne, veď väzivo je súčasťou totálnej väčšiny orgánov.

Existuje najmenej 27 typov kolagénu, pričom z 90 % sa jedná o typ I, prítomný v šľachách, pokožke, kostiach a zuboch. Ďalšie významné sú: typ II obsiahnutý v chrupavkách a typ V, ktorý tvorí steny krvných ciev. Pre embryonálny vývoj je potom charakteristický kolagén typu III.

Kolagén typu I je využívaný v zdravotníctve, v chemickom, kozmetickom i potravinárskom priemysle.

Collagen 10000 Pure Peptide – hydrolyzovaný rybí kolagén

Narazili sme na článok o tom, prečo užívať kolagén v tekutej forme značky KolagenDrink od renomovaného výrobcu a tak sme sa rozhodli ho vyskúšať na vlastnej koži. Prinášame stručnú mini-recenziu pre tých, ktorý kúpu zvažujú.

Výživový doplnok Collagen 10000 Pure Peptide podporuje zdravie a mladý vzhľad pokožky, vlasov či nechtov a znižuje bolesti či poškodenia kĺbov. Kolagén je ľahko stráviteľný a vďaka jeho kvapalnej forme sa rýchlo vstrebáva.

Čo hovorí v prospech výrobku?

  • V jednej dávke je až 10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu z rýb. Obsahuje navyše aj kyselinu hyalurónovú, kremík a vitamín C, ktorý je dôležitý pre syntézu kolagénu a spomaľuje jeho rozpad.
  • Prvotriedne zloženie – neobsahuje GMO, pšenicu, lepok, sóju, vajcia, orechy a mliečne výrobky. Zloženie je čisto prírodného charakteru.
  • Napomáha spomaľovať prirodzené starnutie nášho tela.
  • Vyhladzuje drobné vrásky, predchádza štiepeniu a lámaniu vlasov a nechtov. Podporuje pokožku a jej obnovu.
  • Pomáha udržiavať zdravé kĺby a chrupavky tak, že dopĺňa ich stratený základný stavebný materiál.

Užívanie a dávkovanie

Keďže ide o “kolagén na pitie”, tak do odmerky, ktorá je umiestnená na vrchnáku, nalejte 25 ml tekutiny. Pri tejto odporúčanej dennej dávke balenie 500 ml teda vydrží 20 dní.

Chcete, aby vám balenie vydržalo celý jeden mesiac? Niektorí užívatelia užívajú rybí kolagén Collagen 10 000 len počas pracovných dní. Pozitívne účinky by sa mali aj napriek tomu dostaviť.

Celkovo však odporúčame radšej väčšie balenie na 60 dní, ktoré sa cenovo viac oplatí. Za 3 kusy zaplatíte 59 €, pričom obyčajne by vás vyšli na 65,85 €. Úspora predstavuje takmer 12 centov na 1 dennú dávku!

Collagen 10 000 je vhodný pre ženy aj mužov. Športovci a pohybovo aktívny ľudia by ho mali pokladať za úplnú samozrejmosť.

Skúsenosti s Collagen 10000 Pure Peptide

MojaVýživa.sk ohodnotila výrobok na 9/10. Jeden bod si ešte šetríme a dávame dolu (zatiaľ) len kvôli krátkemu užívaniu. Produkt má vynikajúcu príchuť lesných plodov, čo je podstatný rozdiel oproti podobným konkurenčným produktom. Tie totiž majú často nepríjemnú rybaciu vôňu. A ak patríte k tým, ktorým rybací pôvod nevyhovuje, tak Collagen 10 000 sa vyrába tiež s kolagénom hovädzieho pôvodu.

Koniec koncov, existuje aj verzia bez prísad, príchute a farbív, čiže len 100% čistý biologicky aktívny kolagén vo forme prášku, takže na svoje si príde naozaj každý.

Čo sa týka účinkov, tak pozitívne zmeny na pokožke sme spozorovali po zhruba 10 – 12 dňoch od užívania. Máme pocit, že vlasy sú pevnejšie. Ostatné účinky môžeme zhodnotiť po dlhšom užívaní.

A ako to vidia používatelia, na ktorých sme narazili krížom krážom na internete?

Nutričné hodnoty Collagen 10000 Pure Peptide

No a aby sme vám neostali nič dlžní, tak prinášame prehľad prospešných látok, ktoré tekutý rybací kolagén Collagen 10 000 obsahuje.

Názov 25 ml (1 dávka)  ODD
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 120 mg 150 %
Vitamín B5 (kyselina pantoténová) 5 mg 30 %
Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) 1 mg 71 %
Vitamín B7 (biotín) 5000 µg 10000 %
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 24 µg 960 %
Meď (glukónan meďnatý) 1 mg 100 %
Kyselina hyalurónová 50 mg **
Kremík (oxid kremičitý) 7 mg **
Hydrolyzovaný kolagén rybí 10000 mg **

ODD = odporúčaná denná dávka
** = ODD nie je stanovená

Aminokyseliny v 1 dávke  mg
L-alanín 756.7 mg
L-arginín 813.9 mg
kyselina L-asparágová 470.3 mg
kyselina L-glutámová 970 mg
glycín 1997.2 mg
L-histidín 230 mg
L-hydroxylyzín 140 mg
L-hydroxyprolín 680 mg
L-izoleucín 120 mg
L-leucín 220 mg
L-lyzín 450 mg
L-metionín 170 mg
L-fenylalanín 210 mg
L-prolín 1050 mg
L-serín 367 mg
L-treonín 370 mg
L-tyrozín 50 mg
L-valín 170 mg
L-cysteín 10 mg

Vyskúšali ste tento produkt? Napíšte nám vaše skúsenosti do komentára!

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *