NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Recenzie

Fykotín – recenzia a skúsenosti

Zdieľať

Fykotin recenzie a skúsenosti zákazníkov s týmto prípravkom na chudnutie.Naše nezávislé recenzie prípravkov na chudnutie dnes rozšírime o ďalšie kompletné hodnotenie. Do rúk sa nám totiž dostali tabletky na chudnutie s názvom Fykotín od oficiálneho slovenského predajcu Moja línia.

Poďme sa teda bližšie pozrieť nielen na tabletky, ale aj na ich zloženie, dávkovanie a skúsenosti zákazníkov, ktoré vás určite zaujímajú. V samotnom závere článku neprehliadnite aj naše celkové hodnotenie, na základe ktorého zostavujeme toto porovnanie prípravkov na chudnutie.

Recenzia na tabletky Fykotín

Prípravok Fykotín je prípravok vo forme prírodných tabliet, ktoré vám pomôžu pri chudnutí bez jojo efektu. Pôvodný recept tejto kúry bol vyvinutý v Spojených štátoch amerických, pričom samozrejme bol prípravok na Slovensku riadne schválený Ministerstvom zdravotníctva.

Môže za to aj fakt, že tabletky sú zložené z presných dávok 100% prírodných zložiek. Každá jedna tableta v balení pomáha v boji proti nadváhe a značne dokáže urýchliť metabolizmus. Fykotín (v angličtine Phycotine) tak dáva užívateľovi podstatný základ na ceste za štíhlou líniou.

Fykotín cena a typy balenia

Oficiálny predajca MojaLínia.sk predáva Fykotín v troch rôznych kúrach, pretože každý zákazník má predsa iné ciele a predstavy koľko by chcel schudnúť. Najlacnejšie je samozrejme najmenšie balenie Fykotín, ktoré obsahuje 60 tabliet a cena je 19,90€. Pre ľudí s väčším cieľom je pripravené balenie Fykotín Forte so 120 tabletami a cenou 29,40€.

Pre náročných klientov je tu aj tretia a najvýhodnejšia možnosť – Fykotín Extra Forte. Toto balenie obsahuje až 180 tabliet, pričom cena je len 39,80€. Oproti prvej možnosti tak zaplatíte namiesto 57,90€ (3 x 19,90) o 19,90€ menej. Je to ako keby ste si kúpili 2 balenia a tretie získali úplne zadarmo.

Získali sme pre Vás zľavu 5% na celý nákup. Nech už si vyberiete akékoľvek balenie tabletiek Fykotín, tak môžete uplatniť tento zľavový kupón:

Ako funguje Fykotín

Na fungovanie a účinok tabletiek sa musíme pozrieť troška obšírnejšie, aby sme presne a jasne vysvetlili, na akom princípe fungujú. Nenechajte sa preto odradiť dĺžkou a pozorne si prečítajte ako tento prírodný výrobok funguje.

Tabletky Fykotín majú silné synergické účinky z hľadiska regulácie tzv.glykemického indexu. Pod touto vetou treba chápať, že jednotlivé zložky produktu (viac o zložení nižšie) sa navzájom posilujú a podporujú, vďaka čomu pomáhajú rýchlejšie schudnúť.

Glykemický index

Glykemický index (skratka GI) definovali už v roku 1981 profesor Pigny a Jenkins z univerzity v Toronte. Je to v podstate index, ktorý meria dopad sacharidov na hladinu cukru v krvi a určuje tak aj kvalitu sacharidov. Sacharidy teda dokážeme rozlíšiť na dobré a zlé, podľa toho ako rýchlo ich naše telo dokáže absorbovať.

Rozdelenie sacharidov:
 1. Dobré a pomalé sacharidy – sacharidy, ktoré majú pomalú absorbciu udržujú nízku hladinu cukru v krvi. Tým pádom majú veľmi dobrý a nízky glykemický index.
 2. Zlé a rýchle sacharidy – sacharidy, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi kvôli rýchlemu vstrebávaniu. To spôsobuje nadbytočné ukladanie tukov v tkanivách a kvôli rýchlosti vstrebania telo nedokážu kvalitne nasýtiť. Glykemický index je vysoký.

Z toho vyplýva jedna závažná vec. Ak človek prijíma potravu so zlými sacharidmi, tak je častejšie hladný. Pre lepšiu predstavu uvedieme príklad – pivo má GI na hodnote 110 a ochutený sirup 115, no zelenina má GI len 15, keďže obsahuje dobré sacharidy s nízkym indexom.

TIP: Tabuľku s viacerými potravinami a ich glykemickým indexom nájdete na tejto stránke.

Ako teda pôsobí Fykotín?

A práve na vyššie popísanom princípe dobrých/zlých sacharidov je založená receptúra tabletiek Fykotínu. Jeho hlavným účinkom totiž je, že všetky prijaté sacharidy udržuje na nízkom glykemickom indexe. Jednoducho povedané – zlé sacharidy premieňa na tie dobré.

Dokonca, pri nadmernom prijatí zlých sacharidov z potravy, zabraňuje ich vstrebávaniu a tým pádom sa tak nevytvárajú zásobné tukové tkanivá. Tým pádom môžete jesť aj vaše obľúbené jedlá bez toho, aby ste ich museli z vášho jedálnička odstrániť. A aby sme nezabudli, tak Fykotín predlžuje pocit sýtosti a znižuje chuť do jedla, takže podporuje rýchle chudnutie.

Telo čerpá z vlastných zásob z 2 dôvodov:
 1. Fykotín zabezpečí stabilnú hladinu cukru v krvi. Podžalúdková žľaza dá pokyn k automatickému úbytku tukových tkanív.
 2. Fykotín predĺži pocit nasýtenia, čím opäť nastáva čerpanie z už uložených zásob.

Zabráňte ukladaniu tukov s Fykotínom

Logo firmy Moja línia, ktorá predáva tabletky Fykotín.

Logo oficiálneho slovenského e-shopu.

Vznik tukových zásob a tkanív začal ľudský organizmus praktizovať už v dávnych vekoch, kedy sa ľudia do sýtosti nenajedli každý deň. Telo si jednoducho potrebovalo uchovať energiu na dni, kedy sa človek k potrave nedostal.

Dnes je však situácia diametrálne odlišná a nejaké zásoby tuku už nepotrebujeme. Vytváranie zásob tuku však nevymizlo a aj to je jeden z faktorov, prečo v dnešnej modernej dobe nastáva veľká miera obezity obyvateľstva.

Telo však potrebuje energiu z potravy na udržiavanie životne dôležitých funkcií. Počas trávenia sa nám preto sacharidy menia na glukózu, ktorá vyživuje naše telo a zaisťuje aj metabolizmus. Ako sme však už vyššie poznamenali, rozlišujeme dobré a zlé sacharidy na základe toho, koľko glukózy sa do krvi dostane.

Receptúra, ktorá bráni zlým sacharidom sa nazvala Fykotín, teda presne ako tieto tabletky. Ukladaniu tukov zabránite jednoducho tabletkami, keďže znižujú glykemický index sacharidov. Týmto spôsobom sa tak dokážete zbaviť nadváhy bez jo-jo efektu a striktného obmedzovania.

Zloženie tabletiek Fykotín

Fykotín nie je revolučným výživovým doplnkom na chudnutie len vďaka svojich schopnostiam, ale taktiež aj vďaka tomu, že je zo 100% prírodných zložiek. Každá jedna tableta je z látok, ktoré sa pri chudnutí osvedčili. Vďaka ich optimálnemu dávkovaniu sa dosiahla synergia (účinok sa zosilnil spoluprácou látok).

Zloženie tvorí:
 • Výťažok z modrých rias, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri detoxikácii.
 • Výťažok z červenej riasy Gracilanci, ktorá zlepšuje okysličovanie.
 • Výťažok z jastrabníka (pilosella), ktorý má antiinfekčný účinok, uľahčuje odtok žlče do čreva, prečisťuje organizmus a má liečivý účinok.
 • Výťažok z jalovca, ktorého plody majú dietetické a diuretické účinky.
 • Výťažok z ginkgo biloby, ktorá pomáha obnovovať bunky a detoxikovať.
 • Výťažok z brezy trpasličej (betula nana), ktorá podporuje trávenie a funkciu obličiek.
 • Horčík, ktorý podstatne urýchľuje metabolizmus.
 • Draslík, ktorý je pre telo človeka nevyhnutný.

TIP: Viac informácií o zložení nájdete na oficiálnej stránke predajcu.

Užívanie a dávkovanie

Odporúčané denné dávkovanie je 2 tablety denne, pričom užívať by ste mali jednu tabletku ráno nalačno a druhú večer. Dôležité je však vybrať si správnu kúru alebo ak chcete balenie, ktoré vám vystačí na dosiahnutie cieľa.

V úvode článku sme načrtli typy balení, pričom jedno balenie vydrží pri dodržaní odporúčaného dávkovania presne 30 dní. Vhodné však je aj po ukončení chudnutia užívať aspoň jednu tabletku denne po dobu dvoch týždňov. Uistíte sa tak, že zhodené kilogramy sa na vás opätovne nenalepia.

Skúsenosti klientov s tabletkami Fykotín

Na internete nájdete mnohé recenzie na tabletky, ktoré sa však vo väčšine prípadov zakladajú len na výmysle ich autora či predajcu. My sme však pre vás dokázali získať skúsenosti s prípravkom Fykotín od reálnych užívateľov. Poďme sa teda pozrieť na ich názory na Fykotín.

Mária, 47 rokov (schudla 15 kg):

Moja skúsenosť s Fykotínom je pozitívna. Oceňujem hlavne fakt, že som sa nemusela obmedziť a schudla som tak 15 kg za 3 mesiace kúry. Veľmi príjemne na mňa vplývalo aj to, že manžel sa na mňa začal pozerať opäť tými zamilovanými očami ako kedysi.

Alica, 34 rokov (schudla 6 kg):

Pri kúpe tabletiek som bola najprv skeptická. V minulosti som držala niekoľko diét a vždy s rovnakým neúspešným koncom. Dokonca som kvôli jo-jo efektu pribrala všetko naspäť + dve kilá navyše. Fykotín som užívala na základe recenzie jeden mesiac. Výsledok je zatiaľ 6 kg dole.

Anna, 29 rokov (schudla 14 kg):

Spočiatku sa mi chudnúť s tabletkami nedarilo, no po prvom mesiaci užívania som svoj názor prehodnotila. Schudla som 5 kg a počas ďalších 3 mesiacov ešte 9 kg. Neverila som hlavne tomu, že sa nemusím obmedzovať – ale skutočne som sa neobmedzovala. Na druhú stranu som chodila behať 2 krát do týždňa. Moje skúsenosti s Fykotínom sú dobré.

Chcete vyskúšať Fykotín na vlastnej koži? Na základe zloženia a princípu fungovania to za skúšku určite stojí. Cena za najmenšie balenie 60 tabliet je 19,90€.

 

Pre koho sú tabletky vhodné?

Fykotín je výživový doplnok na chudnutie, na ktorý nemusíte mať žiaden lekársky predpis. Je však dôležité ho užívať s ohľadom na vyváženú stravu a zdravú výživu. Neodporúča sa tehotným ani dojčiacim ženám. V prípade, že máte alergie na prírodné produkty, poraďte sa o užívaní s vaším lekárom.

Tabletky na chudnutie odporúčame ľuďom, ktorí trpia nadváhou a zamýšľajú sa vydať na cestu za zmenou. Fykotín môže pomôcť nakopnúť vaše chudnutie, no z dlhodobého hľadiska je vhodné svoju prípadnú chorobu (obezitu) riešiť aj s odborníkmi na zdravú výživu.

Výhody:

 • výsledky chudnutia badať už po 2 týždňoch
 • skvelá stabilizácia glykemického indexu
 • nemusíte sa obmedzovať v jedle
 • trvalé odstránenie tukov bez jojo efektu
 • chudnutie bez zbytočného hladovania
 • dodanie do 2 dní od objednávky
 • diskrétne zabalený balíček
 • garancia vrátenia peňazí (do 30 dní)
 • dlhodobo priaznivá cena

Nevýhody:

 • vôňa tabliet nie je príliš lákavá
 • menšie balenie je cenovo menej výhodné
Fykotín – recenzia a skúsenosti
4 (80.53%) 38 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

 • 1

23 Comments

 1. martacik 11. decembra 2015

  Podelim sa o moju skusenost s tabletkami Fykotin, ktore som objednala celkom 3 krat.
  – cena Fykotinu je pomerne dobra, patria skor medzi tie lacnejsie talbetky
  – pocas 1,5 mesacneho uzivania som schudla 6 kg
  – pocas uzivania som trocha upravila stravu, no nedrzala som dietu
  – cvicila som len raz do tyzdna, kedze popri zamestnani a detoch sa mi viac neda
  – pytala som sa svojho lekara na ten glykemicky index a zlozenie Fykotinu a povedal, ze to vazne ma efekt na znizovanie hladiny

  Takze za mna urcite palec hore a moja skusenost bola pozitivna. Verim, ze niekomu pri rozhodovani pomozem.

  1. Ján Čakloš 12. decembra 2015

   Dobrý deň, veľmi pekne vám ďakujem za napísanie svojej osobnej skúsenosti. Ceníme si to o to viac, že na internete sa dá nájsť len veľmi málo názorov od reálnych zákazníkov.

   1. julo 13. decembra 2015

    Dobrý deň, užíval som fykotín mesiac presne podľa návodu a neschudol som ani dkg.

    1. Ján Čakloš 14. decembra 2015

     Dobrý deň, ďakujeme aj za vašu skúsenosť. Pravdu povediac, pri chudnutí je najlepšie navštíviť odborníka a podstúpiť vyšetrenie (metabolizmus, krv a pod.). V podstate za zlomok z ceny nejakých tabletiek sa človek dozvie o sebe, svojom tele a metabolizme viac, než kedykoľvek predtým.

     Viac informácii nájdete sem:
     https://www.mojavyziva.sk/vyzivove-poradenstvo-svet-zdravia/
     a objednať sa k odborníkovi zasa sem:
     https://www.mojavyziva.sk/objednavka/

     Prajeme pevnú vôľu a nech sa vám darí!

 2. dankax 26. februára 2016

  Dobry den. Prosim a co poviete na tie druhé tabletky na chudnutie: https://www.mojavyziva.sk/tabletky-na-chudnutie-porovnanie-a-recenzie/ ? Na mysli mám nie Fykotín ale tie najlacnejšie Maliny Slim komplex. Máte s nimi skúsenosť? Oplatia sa viac fykotin ? Ďakujem vam vopred za radu!

  1. Ján Čakloš 26. februára 2016

   Dobrý deň prajem, áno Maliny Slim sú síce lacnejšie o približne 4 €, no pravdu povediac oveľa viac pozitívnych ohlasov máme práve na tabletky Fykotín ktoré sme rozobrali v tejto recenzii. Snáď vám takáto odpoveď postačí! 🙂

 3. anka 4. apríla 2016

  dobry den za aky cas mi to pride ?

  1. Ján Čakloš 4. apríla 2016

   Dobrý deň, kedy ste prosím urobili objednávku? Na stránke predajcu v sekcii Otázky sa nachádza kontaktný formulár. Predajca by vám mal do niekoľkých minút odpovedať. Prípadne aj po kliknutí na “Otázky” nájdete informáciu o dobe dodania (2 – 10 dní od objednania). Snáď sme pomohli! 🙂

 4. Viera 13. novembra 2016

  Všeobecne tabletky na chudnutie( vratane Fykotinu, ktory som mesiac uživala) nemaju ziaden vplyv na redukciu vašej hmotnosti, pokial nezostavite adekvatny stravovaci plan a pohyb k tomu. Hladinu cukru v krvi mi to sice mierne stabilizovalo, ale mam pocit ze to bol skor vysledok placebo efektu, t.j. ze som tomu sama verila, i ked realita bola diametralne odlisna. Nenechajte sa stiahnut tabletkami a reklamami na internete! stravujte sa zdravo, primerane sportujte, jedzte s mierou! Figuru si treba vypestovat a udrziavat, nic zazracne vam nepomože zo dna na den..

  1. Ján Čakloš 15. novembra 2016

   Určite máte pravdu – základom je zdravé stravovanie a vyvážená strava (odkazy na naše články). V prvom rade je naozaj potrebné skonsolidovať svoj jedálniček, upraviť ho a dodržiavať. Pokiaľ to človek sám dlhodobo nedokáže, tak nie je hanba navštíviť aj vzdelaného nutričného poradcu.

 5. marek 26. februára 2017

  mam 28 rokov 178cm a 100kg.umna je a vzdy aj bol problem dodrzat diety.od rana do vecera pracujem na stavbach cize sa pohibujem dost.v praci jem minimum cize nie vela.doma p praci sa naveceriam a obcas este neskvor sa najem.mna by zaujimalo to ze ci by boly uspesne tie tabletky aj umna samozrejme bysom troska obmedyil strawu hlavne vecer.dakujem

 6. Zuzana 21. marca 2017

  Dobrý deň, dnes som obdržala od Vás fikotín, no na balení je uvedené dávkovanie jedna tableta ráno a jedna večer, avšak na návode od Vás ( bez loga výrobcu ) sú uvádzane 2 tablety ráno a 2 tablety večer. Tak neviem….ako to mám užívať?

  1. Ján Čakloš 21. marca 2017

   Dobrý deň Zuzana, v tomto článku v časti “Užívanie a dávkovanie” uvádzame, že odporúčané denné dávkovanie je 2 tablety denne (ráno nalačno a druhú večer). Neviem aký návod od nás myslíte, každopádne držte sa určite maxima – 2 tablety denne. 🙂

 7. Michaela 6. mája 2017

  Dobrý deň, mam dve otázky. Dá sa tento liek kúpiť bez problémov aj v lekárni? A druhá, čaká ma extrakcia osmičky, môžem pri otázke od doktora, či užívam nejake lieky, povedať, že nie, keď je tento liek predsa len bez predpisu? Ďakujem.

  1. Ján Čakloš 6. mája 2017

   Dobrý deň, bohužiaľ liek v lekárni s najväčšou pravdepodobnosťou nenájdete a musíte si ho zakúpiť na stránke výrobcu: https://www.mojavyziva.sk/fykotin-objednat … Fykotín je liek bez predpisu ako píšete, v podstate spadá skôr do kategórie výživových doplnkov. Zubárovi teda o jeho užívaní hovoriť nemusíte. Pekný deň!

 8. Pavlina 29. mája 2017

  Dobry den tiez,sa chcem.opytat v navode je dve tabletky rano a dve vecer a tu som sa docitala len jedna rano jedna vecer tak ako treba teda uzivat?

 9. Hejkulinka 10. júna 2017

  Dobry den, vybrala som dve balenia Fykotinu,neprejedala som sa a sladke som obmedzila na jednu max. dve za tyzden…Váha sa mid etapa cca mínus 2-3 kilá branci brániš tabletiek,pohyb som mala len prechádzky a žiadny iny.. akonáhle som prestala brat tablety mala som neuveriteľne chute na jedlo, váha mi vyšla o 5 kil…Takze je na Vás ako sa rozhodnete, ten kto trpí nadváhou, tak sam vie, aky je problem udržať si “cistu hlavu” v jedle..Najlepsi recept je striedmosť, a nižšie dávky…No viem sama na sebe ale je to tazke..Prajem každému vela síl na sebazapieranie…

 10. marikow 24. augusta 2017

  Zdravim, potrebuji schodit 6kg. Nikdy jsem nemela problemy s vahou,ale v soucasne dobe mam obdobi menopauzy a jiz 23 let trpim sklerozou multiplex coz se rovna malo pohybu a cviceni jen omezene. Zakoupila jsem si Fykotin a a zacala ho uzivat, jsem sama zvedava co se stane.

 11. Zuzana 11. októbra 2017

  DOBRY DEN VSADE SA HOVORI O RYCHLOM UCINKU …..PO AKEJ DOBE SU VIDITELNE PRVE VYSLEDKY?DAKUJEM