NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Príbehy a skúsenosti

Miroslav schudol 28 kg a dosiahol svoj cieľ

Zdieľať

Rozhodli sme sa osloviť Miroslava, ktorý schudol až 28 kilogramov, a opýtať sa na jeho názor na Svet zdravia. Taktiež sme samozrejme nevynechali otázky týkajúce sa jeho začiatku. Poďme sa teda spolu pozrieť na skúsenosti borca, ktorý mal na začiatku úctyhodných 103 kilogramov pri výške 172 cm.

Miroslav sa tiež radil vo Svete zdravia ako rýchlo a zdravo schudnúť, aké sú jeho skúsenosti a názory?

Predstavte si, že idete na návštevu lekára na odbery krvi alebo len s nejakou slabou chrípkou. Ešte ani poriadne nevkročíte do jeho ambulancie, no už cítite pohľad, ktorý hovorí “v prvom rade schudni a potom sa vráť”. Okrem tejto nepríjemnosti mala Miroslavova vyššia hmotnosť aj iné dôsledky. Ráno sa budil akoby bol po nočnej šichte a postupne sa zvyšovali aj jeho zdravotné problémy. Možno ste niečo podobné zažili alebo práve zažívate aj vy.

Ako začal Miro chudnúť?

“Ak si správne pamätám, tak všetko to začalo v niektoré septembrové ráno v roku 2012. Jednoducho som si povedal, že stačilo,” začína svoje rozprávanie na ceste za svojou vysnívanou váhou Miroslav. “Začal som asi ako každý iný. Najprv som čerpal prvotnú inšpiráciu na internete. Ako prvé som si upravil jedálniček a snažil som sa každý deň stravovať pravidelne. Jedol som menšie porcie 5 – 6 krát denne, pričom som úplne prestal piť alkoholické nápoje vrátane piva. Naučil som sa odolať sladkému i mastnému, čo mi trvalo približne dva týždne. Hneď ako som si zvykol na nový stravovací režim, tak som začal športovať 2-krát za týždeň. S pribúdajúcim časom som svoje fyzické zaťaženie zvyšoval,” prezrádza viac o svojich začiatkoch Miroslav.

Nemám čas na šport. Kecy!

“Keby mi niekto začal oponovať, že nemá na pohyb dostatok času, tak kecá a tára. Ja totiž pracujem už od siedmej ráno väčšinou do 17:00, k tomu si prirátajte cestu domov a varenie obeda na nasledujúci deň. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na svoju rodinku a sem tam nejakú chlapskú prácu v domácnosti. Vždy si však nájdem čas na beh a ľahšie fitness cvičenia. Vďaka pohybu som schudol za jediný mesiac 8 kg, opisuje Miro svoj deň podrobnejšie.

Motiváciu čerpajte z výsledkov

“Moja najväčšia motivácia pochádzala z mojich výsledkov, ktoré boli jasne viditeľné. Moja športová aktivita trvala vďaka silnému odhodlaniu aj cez zimu, vôbec mi nevadil sneh či mráz. Dokonca som v zime nebol ani chorý, čo predtým bolo u mňa úplne bežné. Behal som 3-krát týždenne a koncom roka 2012 som sa dostal už na 85 kilogramov. Avšak približne na tejto hranici sa to zaseklo a kilá sa ma držali ako kliešť. Nižšie som napriek snahe ísť nemohol,” hovorí o svojich prvotných problémoch.

Skúsenosť so Svetom zdravia

“Snažil som sa nájsť riešenie môjho problému – ako ináč na internete. Narazil som na jeden zaujímavý článok, v ktorom boli názory na Svet zdravia a hneď pod ním aj diskusia medzi ľuďmi. Veľmi ma to zaujalo aj vďaka tomu, že vstupná konzultácia stála len 7,9€. To je v podstate jeden obed pre dvojčlennú rodinu,” odpovedá Miroslav na otázku, ako sa dozvedel o Svete zdravia.

Následne vyplnil tento online formulár a prihlásil sa na svoju prvú konzultáciu. Na druhý deň sa s ním obratom telefonicky spojila recepčná a dohodli si termín stretnutia, ktorý Mirovi vyhovoval aj čo sa týka práce. Pri prvom telefonáte mu bolo oznámené aj to, ktorý špecialista na výživu sa o neho bude starať. “Vyhrala ma pani Monika Tremmelová,” ironicky so smiechom podotkol prvé slovo Miro.

Prvá konzultácia vo Svete zdravia

“Deň D prišiel veľmi rýchlo. Váženie aj iné veci boli úplne v pohode, no výsledky mojich vyšetrení – hotová katastrofa. Ako prvé som dostal detox a vraj ho zvládnem dva týždne. Priznávam, že prvé dni a vlastne aj celý prvý týždeň bol ako tak dobrý, ale 2. týždeň bol podstatne horší. Čo však bolo najdôležitejšie, v tele dochádzalo k očiste a telo sa zbavovalo škodlivých látok. Výživová poradkyňa mi skvelo poradila, ktoré potraviny sú pre môj metabolizmus i organizmus najlepšie a ako ich mám kombinovať. V pani Tremmelovej som mal obrovskú podporu a verím, že aj vďaka tomu som sa dostal na koncovú vysnívanú váhu 75 kg. Na záver by som chcel  poďakovať za pomoc pani Monike Tremmelovej a vlastne aj celému tímu. Moja skúsenosť so Svetom zdravia je naozaj veľmi pozitívna.”

Chcete schudnúť so Svetom zdravia ako Miroslav? Miro zhodil neuveriteľných 28 kg a žije zdravšie. Objednajte sa aj vy na konzultáciu len za 7,9€ a začnite chudnúť s odborníkom.

Miroslav schudol 28 kg a dosiahol svoj cieľ
4 (80%) 3 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1