NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Príbehy a skúsenosti

Jana Holomková – skúsenosť so Svetom zdravia

Zdieľať

Pani Jana Holomková sa niekoľko rokov snažila schudnúť cez rôzne drastické diéty. Kvôli hladovaniu však nevydržala a vždy sa vrátila do starých koľají. Zúfalosť spojená s početnými zdravotnými problémami ju nakoniec prinútila navštíviť Svet zdravia. Aká je jej skúsenosť s výživovým poradenstvom?

Zmena a skúsenosť so Svetom zdravia Jany H.

Prvá konzultácia vo Svete zdravia

Výživový poradca vo Svete zdravia.

Ing. Veronika Hanáková, výživová špecialistka

Priznám sa, že na pobočku do Sveta zdravia som šla s tým, že budem počúvať rozprávky o chudnutí. Moju prvú konzultáciu si pamätám ako keby to bolo včera. Po odvážení na prístroji som išla k výživovej odborníčke Ing. Veronike Hanákovej, ktorá mi povedala a vysvetlila v akom katastrofálnom zdravotnom stave som.

Môj metabolický vek bol až 71 rokov, takže presne potvrdil moje vnímanie samej seba – cítila som sa ako starenka. Po upresnení detailov, čo všetko ma na mojej ceste za lepšou postavou čaká, som zaváhala, no svoje rozhodnutie dodnes neľutujem.

Ako prvý bol na rade odber krvi, ďalej dotazník o mojom bežnom stravovaní i životnom štýle a zistenie zdravotných problémov. Vo Svete zdravia sa tomu hovorí komplexná nutričná typológia. Po zistení všetkých výsledkov som následne obdržala nový jedálniček na mieru.

Nový jedálniček, nové stravovacie návyky

Pri pohľade na tento jedálniček som zostala v miernom šoku a zachvátili ma myšlienky typu:

To mám naozaj piť také množstvo vody? Mám vynechať moje obľúbené jedlá? Naozaj nevyhovuje môjmu telu kyslá kapusta? Veď som čítala, že sa z nej chudne. Zvládnem jesť 5 – 6 krát denne v pravidelných intervaloch aj v pracovné dni?

V novom jedálnom lístku boli aj potraviny, ktoré som nikdy predtým nekonzumovala a suroviny, z ktorých ma nikdy variť nenapadlo.

Výživová poradkyňa ma ale povzbudzovala a povedala, že aj keď to vypadá na prvý pohľad náročne, tak si nové stravovacie návyky rýchlo osvojím. Za jej pomoci, podpory rodiny, známych a kolegov som nadobudla pocit, že to dokážem. A ja som to nakoniec zvládla ešte lepšie, než som sama očakávala.

Môj život sa stal veľkou zmenou

Jankina premena a skúsenosť na pobočke Svet zdravia.

Janka zmenila celý svoj život.

Mojim cieľom bolo zhodiť minimálne 30 kg. S radosťou a určitou dávkou hrdosti môžem povedať, že som cieľ s prehľadom dosiahla – za 1 rok som schudla až 36 kilogramov. Ako vždy, tak aj teraz musím podotknúť, že bez hladovania a stresovania.

Okrem kíl odišli aj zdravotné problémy, vymenila som celý svoj šatník. V skrini mi zo starých XXL kusov oblečenia ostali už len ponožky. Momentálne mám veľkosť S/M a konečne si môžem kúpiť čo sa mi páči. Čo je však najdôležitejšie, nezmenil sa len môj šatník, ale celý môj život.

Podľa jedálnička som začala variť také jedlá, ktoré som predtým vôbec nepoznala. Samozrejme, že mi sem tam niečo nechutilo, ale snažila som to urobiť tak, aby som rozdiel v stravovaní moc necítila. Určite sa jem lepšie a zdravšie ako kedykoľvek predtým.

Mojou úlohou bolo aj zapisovanie prijatých jedál a nápojov do zošita. Na základe toho mi potom pri kontrolách vo Svete zdravia moja poradkyňa povedala, čo mám/nemám jesť a na čom ešte zapracovať. Zo začiatku som mala problém s tým, že som najprv prijímala veľa sacharidov a žiadne bielkoviny, druhý deň zasa naopak.

Výživová poradkyňa a osobná trénerka v jednom

Z času na čas som nedokázala odolať a dopriala som si aj sladké, hranolky či iné nie príliš zdravé jedlá. Všetky svoje priestupky voči jedálničku som si však poctivo zapisovala. Moja poradkyňa zo Sveta zdravia síce z toho nebola nadšená, ale hneď mi poradila náhrady mnohých maškŕt.

Okrem iného mi Veronika Hanáková ukázala vhodné cviky na doma. Vďaka tomu ma cvičenie začalo o niečo viac baviť, čo sa ukázalo aj na rýchlejšom procese chudnutia. Zvýšená pohybová aktivita mi naozaj prospela, no nebyť nabádania špecialistky, tak sa sama od seba neprinútim alebo ak aj hej, tak by som to dlho nevydržala.

Janka sa so svojou výživovou špecialistkou skamarátila.

Z Janky (uprostred) a jej špecialistky Veroniky Hanákovej (naľavo) sa stali dobré kamarátky.

Touto cestou sa preto určite chcem ešte raz veľmi pekne poďakovať Veronike Hanákovej, výživovej poradkyni a osobnej trénerke v jednom, za jej pomoc, trpezlivosť a oporu. Bez nej by som také výsledky určite nedosiahla.

Moje hodnotenie a skúsenosť so Svetom zdravia

So Svetom zdravia mám snáď najlepšiu skúsenosť v živote, čo sa týka chudnutia a zdravia. Veľmi príjemne na mňa vplývalo priateľské prostredie, rozhovory i rady špecialistky. To všetko ma naplnilo optimizmom. Musím spomenúť aj fakt, že diskrétne prostredie vzbudzovalo vo mne vysokú dôveru. V súčasnosti si udržiavam svoju váhu a veľmi dobre viem, že sa k zlému životnému štýlu už nikdy nevrátim.

A moja rada na záver? Nikdy nie je neskoro začať. Vzchopte sa, objednajte sa k výživovým špecialistov vo Svete zdravia, s ktorými mám veľmi pozitívnu skúsenosť. Nemusíte sa hanbiť a mať predsudky, je to úplne zbytočné. Zo mňa urobili úplne iného človeka, ktorý má nielen krajšiu postavu, ale lepšie zdravie a krajší pohľad na život.

Janka Holomková schudla vo svete zdravia 36 kg. Inšpirujte sa jej príbehom a objednajte sa na konzultáciu k odborníkovi len za 7,9€. Získate nielen informácie o svojom zdravotnom stave, ale aj jedálny lístok na mieru, cenné rady a motiváciu.

Chcem konzultáciu

Jana Holomková – skúsenosť so Svetom zdravia
4.5 (90.91%) 11 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1

1 Comments

Sleduj náš Instagram