NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Príbehy a skúsenosti

Mamička Petra schudla vo Svete zdravia cez 24 kg

Zdieľať

Petra Zikešová má 37 rokov a je matkou troch detičiek. Ako sama hovorí, nikdy nebola tenká ako palička, no po poslednom pôrode sa dopracovala až do obezity. Aby sa stíhala postarať o svoje deti a zároveň aj pracovať, tak odsunula seba až na posledné miesto. To viedlo k tomu, že pri výške 162 cm vážila okolo 85 kg. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa jej podarilo s nadváhou vysporiadať a aká je jej skúsenosť s konzultáciami na pobočke Svet zdravia.

Recenzia na Svet zdravia v podaní Petry, ktorá schudla neuveriteľných 25 kilogramov.

Moja prvá konzultácia vo Svete zdravia

Nosila som oblečenie veľkosti 44, ktoré mi už aj tak začínalo byť tesné. Prestala som sa spoznávať v zrkadle a nebola som so svojím výzorom psychicky stotožnená. Väčšina mojich blízkych a známych ma nabádala k tomu, aby som začala cvičiť. Ja som však pri troch deťoch a zamestnaní mala čas až večer. V tom čase som už bola úplne vyčerpaná, bez štipky energie na čokoľvek iné.

Na druhú stranu musím povedať, že som sa snažila jesť zdravé jedlá – avšak veľmi nepravidelne a prijímala som aj málo tekutín. Potom som na internete čistou náhodou narazila na konzultácie Sveta zdravia. Ich program ma okamžite zaujal, najmä kvôli dôrazu a individuálnemu prístupu. Preto som sa hneď rozhodla obetovať zlomok z príspevku pre rodičov a cez formulár sa objednala k nutričnému špecialistovi, ktorý mi mal zostaviť okrem iného aj jedálniček na mieru.

Výsledky vyšetrenia ma prekvapili

Na pobočku som prišla so svojou 1,5 ročnou dcérou, no vôbec to nevadilo aj keď ju to príliš nebavilo a vystrájala. Celý personál pod vedením pani Zachovej bol veľmi milý a ochotný. Čo ma ale nemilo prekvapilo bolo zistenie, že mám veľmi spomalený metabolizmus, ktorý sa výrazne podpísal pod moju obezitu. Na základe výsledkov z vyšetrenia som ho teda potrebovala zrýchliť a práve preto mi odborníčka na výživu zostavila jedálniček zostavený presne pre mňa.

Výživový poradca vo Svete zdravia je vždy usmiatý a pripravený pomôcť schudnúť.

Výživoví poradcovia vo Svete zdravia sú večne usmiatí, priateľskí a ochotní pomôcť.

Nový jedálniček a zmena stravovacích návykov

Jedálniček vypadal veľmi zaujímavo a zároveň pôsobil dokonale, pretože zapadol medzi moje najobľúbenejšie chute. Okrem iného som sa dozvedela aj o surovinách, ktoré môjmu telu neprospievajú. Pri varení som teda vedela, že ich mám nahradiť a úplne prestať používať. Môj deň začal po konzultáciách o 10 minút skôr, aby som sa mohla bez ponáhľania naraňajkovať, kým vstanú aj deti. Zo začiatku som si pomáhala napríklad aj nastavením niekoľkých budíkov, ktoré mi mali každé tri hodiny pripomenúť, že je čas na ďalšie jedlo (často som nemala ani hlad, no snažila som sa to dodržať najlepšie ako som vedela).

Samozrejme boli chvíle, keď som nestíhala. V takom prípade som si vždy pripravila obed do dózy alebo krabičky a zobrala ho so sebou. Po dlhšom používaní nového stravovacieho návyku som sa cítila menej unavená a po jedle som už necítila bolesť v žalúdku. Popri plnení si týchto “povinností” sa dostavoval úbytok kilogramov, centimetrov, ale hlavne sa mi znížilo množstvo tuku v tele. A to môžem s čestným srdcom povedať, že na začiatku bol jediný môj pohyb cesta do škôlky, zo škôlky a sem tam do obchodu.

Začala som myslieť aj na seba

Dúfam, že to nevyznie sebecky, ale začala som konečne myslieť aj na seba a svoje zdravie. Na moje prekvapenie som kvôli tomu neochudobňovala moje deti ani priateľov. Výsledky vďaka konzultáciám Svet zdravia sa dostavili nielen z hľadiska fyzickej pohody, ale taktiež aj psychickej. Dokonca som sa naučila variť nové a zdravšie jedlá, čo určite ocenil aj môj manžel. 🙂

Od mojej prvej návštevy výživovej poradkyne uplynulo už takmer 6 mesiacov. S odstupom tohto času môžem hodnotiť moju skúsenosť so Svetom zdravia nanajvýš pozitívne. Nejde totiž o nejakú diétu alebo hladovanie – ide predovšetkým o zmenu životného štýlu. Svoje zvyky ľahšie zmeníte za pomoci niekoho skúseného, kto vám hlavne pomôže dokonale spoznať váš organizmus.

Čo som vo Svete zdravia dokázala?

Skúsenosti so Svetom zdravia od zákazníčiek, ktoré dokázali schudnúť.Predtým som nosila oblečenie veľkosti 44, teraz je to veľkosť 38 a už sa necítim v oblečení netlačená ako predtým. Odbúrala som toľko tuku, koľko váži môj najstarší synček. Momentálne mi na váhe ukazuje hodnotu tesne nad 60 kg, takže schudla som takmer 25 kilogramov.

Preto ak sa trápite s rovnakými problémami aké som mala ja, tak verte, že riešenie skutočne existuje. Základom je silné osobné rozhodnutie pre zmenu, ináč to nemá žiaden zmysel. Ak sa rozhodnete schudnúť, tak môžem určite odporúčať pomoc a výživové poradenstvo Svet zdravia. Stojí to naozaj za to a hlavne – rada je nastálo.

Schudnite aj vy 25 kilogramov ako Petra Zikešová. Objednajte sa na konzultáciu s výživovým odborníkom. Stojí len 7,9€ a okrem rád získate aj jedálniček na mieru či vyšetrenie vášho stavu.

 

Mamička Petra schudla vo Svete zdravia cez 24 kg
5 (100%) 3 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1

2 Comments