NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Otázky a odpovede

Svet zdravia – najčastejšie otázky a odpovede

Zdieľať

Máte otázky a nejasnosti týkajúce sa Sveta zdravia? Tak potom ste tu úplne správne. Nájdete tu totiž odpovede na najčastejšie otázky ohľadom výživového poradenstva Svet zdravia. Stačí kliknúť na otázku a zobrazí sa vám naša odpoveď. V prípade, že by nebola postačujúca alebo vám tu niektorá otázka chýba, tak nás neváhajte kontaktovať cez formulár alebo nám napíšte priamo na info@mojavyziva.sk. Veľmi radi vám odpovieme na všetky otázky a prípadne ju tu aj doplníme pre ostatných návštevníkov.

Čo je vlastne Svet zdravia?
Svet zdravia je medzinárodná sieť poradenských pobočiek zameraných na zdravú výživu a zdravé chudnutie. Pobočky Sveta zdravia môžete nájsť až na 14 miestach na Slovensku.
Aké vzdelanie má personál vo Svete zdravia?
Vo všetkých pobočkách pôsobí len akreditovaný výživový poradca, ktorý musel úspešne absolvovať kurz tzv. Nutričnej typológie. Taktiež majú poradcovia vysokoškolské vzdelanie v oblasti zdravotníctva alebo výživy. Každý zamestnanec sa zúčastňuje pravidelných seminárov, ktoré vedú poprední lekári a odborníci. Viac informácii, môžete nájsť aj v tomto článku o odborníkoch vo Svete zdravia.
V čom sa líši Svet zdravia od iných programov ?
Základom programu vo Svete zdravia je individuálny prístup. Každý má rozdielne odtlačky prstov a DNA, takže rovnako každý klient má odlišný metabolizmus. Komplexná nutričná typológia nám pomáha zistiť, ktoré potraviny sú pre vás vhodné a naopak, ktoré by ste mali do istej miery obmedziť pretože zabraňujú vášmu chudnutiu.

Vo Svete zdravia sa preto používa aj kompletné vyšetrenie vrátane vyšetrenia krvi. Všetky výsledky testov sú posudzované členom Lekárskej rady. Až na základe nich je vytvorený skutočný individuálny jedálniček. Ten je klientovi predstavený a samozrejme bližšie objasnený vyškoleným výživovým poradcom.

Čo je to Komplexná nutričná typológia?
Komplexná nutričná typológia je veľmi unikátna diagnostická metóda, ktorú vyvinul RNDr. Petr Fořt CSc. Jedná s o metódu, ktorá v sebe kombinuje 7 najdôležitejších nutričných smerov ako napríklad: tradičná indická medicína, krvné skupiny, metabolický typ a ďalšie vrátane najnovších lekárskych objavov.

Za pomoci Komplexnej nutričnej typológie dokáže odborník určiť, ktoré potraviny sú pre Vás vhodné z hľadiska chudnutia a energie. Samozrejme dokáže zistiť aj potraviny, ktoré vaše chudnutie blokujú a sú pre žalúdok ťažko stráviteľné. Práve preto je táto metóda najúčinnejšia a len na základe nej vám odborníci zostavia ozajstný individuálny diétny plán.

Ako sa môžem objednať na konzultáciu?
Je to veľmi jednoduché a pohodlné. Najprv vyplníte formulár (nájdete ho sem), v ktorom si vyberiete najbližšiu pobočku. Následne vám na telefónne číslo, ktoré ste uviedli vo formulári, zavolá pracovníčka Sveta zdravia a dohodne s vami termín konzultácie. Dátum konzultácie je samozrejme na vás a vašich časových možnostiach. Potom sa už len stačí dostaviť podľa dohody na pobočku.
Ako prebieha konzultácia vo Svete zdravia?
Po objednávke cez online formulár sa dostavíte na pobočku a absolvujete diagnostiku. Tá prebieha na lekárskom prístroji TANITA a hneď po nej sa s vami výživový poradca porozpráva. (viac informácii o vyšetrení sem) Na základe vašich potrieb a cieľa vyberiete najvhodnejší program i postup. Potom absolvujete aj Komplexnú nutričnú typológiu, ktorá pomôže špecialistovi vyhotoviť pre vás najlepší individuálny jedálniček.

Nový jedálny lístok obdržíte najneskôr do 7 dní od určenia výsledkov, zatiaľ však dostanete základné rady a typy odborníka. V prípade spokojnosti s konzultáciou si môžete dohodnúť pravidelné konzultácie a kontroly. Je do dobrovoľné a výber je samozrejme na vás. Zo skúsenosti zákazníkov so Svetom zdravia sa to odporúča najmä kvôli tomu, že dosiahnete stabilnú váhu (bez jojo efektu) i zvýšenie kondície.

Ako často budem navštevovať pobočky Svet zdravia?
Vo všeobecnosti odporúčajú výživoví poradcovia vo Svete zdravia konzultácie 1-krát do týždňa. Ak je však klient schopný rýchlo si osvojiť nové stravovacie návyky, tak stačí jedna kontrola raz za 2 týždne. V prípade, že ide o dlhodobý program a váš cieľ je vyšší ako 20 – 30 kilogramov, tak postačí aj jedna návšteva v priebehu 3 – 4 týždňov. Samozrejme je to na vzájomnej dohode s nutričným poradcom a všetko závisí len a len od vašich časových možností i potrieb.
Čo budem musieť po konzultácii dodržiavať?
Veľkou výhodou oproti iným programom a konzultáciám je fakt, že na vás nikto nevyvíja psychický tlak. Certifikovaní výživoví poradcovia vám určia spôsob chudnutia, s ktorého dodržiavaním nebudete mať výraznejšie problémy. Spoločný cieľ je totiž jasný – schudnúť bez stresov a s dlhodobým efektom.

Na základe výsledkov vyšetrenia zistíte, ktoré potraviny by ste mali konzumovať menej. S ohľadom na to dostanete aj nový jedálniček. Ale nebojte sa – svoje chute nemusíte výraznejšie obmedzovať a taktiež nemusíte prestať jesť Vaše obľúbené jedlo.

Budem musieť držať diétu a hladovať?
Určitú formu diéty držať budete, no určite nebudete hladovať. Jesť môžete úplne normálne, len sa budete musieť riadiť jedálničkom od našich výživových poradcov. Pomocou Komplexnej nutričnej typológie sa odhalia potraviny, ktoré zaťažujú vaše telo a naopak aj tie, ktoré vo vašom prípade chudnutie podporujú. Individuálny jedálniček na mieru vaším potrebám zaručí, že schudnete bez hladovania a dokonca nebudete musieť vylúčiť ani vaše obľúbené jedlá.
Ako rýchlo dokážem schudnúť?
Na túto otázku nedokážeme odpovedať presne, keďže je to veľmi individuálne. Doba chudnutia sa odvíja od počtu kilogramov, vášho zdravia, pohybových možností a podobne. Po konzultácii a upravení jedálnička sú však prvé výsledky viditeľné po prvom týždni. Niektorí ľudia dokázali schudnúť napríklad 20 kilogramov za 2 mesiace (prečítajte si ich príbehy).
Aké výsledky môžem dosiahnuť?
Výsledky závisia od vašej ochoty, snahy a zdravotného stavu. S pomocou výživového poradcu sa však klientom darí chudnúť v priemere 2 – 4 kg mesačne. Výsledky zákazníkov vo Svete zdravia sú stabilné a bez akéhokoľvek jo-jo efektu. Okrem lepšej postavy však môžete dosiahnuť aj lepší psychický stav, kondíciu a vyššie sebavedomie.
Čo v prípade, že sa výsledky nedostavia?
Vo väčšine prípadov je to spôsobené tým, že zákazník sa neriadi stanoveným programom nutričného špecialistu a “robí si čo chce”. Avšak vo výnimočnom prípade môže ísť o zdravotné problémy. Tieto problémy môžu brániť vášmu chudnutiu, no Svet zdravia dokáže pomôcť a pracovať aj s týmto. Stačí sa obrátiť na vášho súčasného výživového poradcu a ten vás odporučí popredným lekárom v SR a ČR. Viac informácii o nich nájdete sem.
Môžem zmeniť poradcu ak nebudem spokojná/ý?
Určite áno. Ak by ste si z akýchkoľvek dôvodov so špecialistom nesadli môžete ho jednoducho vymeniť. Požiadať o zmenu poradcu je možné priamo na pobočke. Všetci výživoví poradcovia vo Svete zdravia by však mali byť priateľskí, ochotní pomôcť a poradiť.
Musím si kúpiť doplnky na chudnutie?
Lieky a doplnky na chudnutie samozrejme nie sú podmienkou. Všetci zákazníci dokážu schudnúť aj bez doplnkov stravy. So správne zvolenými doplnkami výživy je však možné proces chudnutia urýchliť. Rozhodnutie či ich chcete/nechcete je len a len na vás. Výživoví špecialisti vo Svete zdravia vám ich nútiť a neustále ponúkať nebudú.
Aké doplnky výživy odporúčate?
Odporúčame používať výhradne prípravky, ktoré sú vyrobené v Českej republike alebo na Slovensku. Dokonca vyvíjame vlastné doplnky výživy a ako spotrebiteľ máte istotu, že sú vyrobené z prírodných surovín a schválené Ministerstvom zdravotníctva.
Aká je cena konzultácie?
Jedná sa o najlacnejšiu konzultáciu u nás, veď vstupná konzultácia vrátane vyšetrenia a diagnostiky stojí len 7,90€. Za skúšku tak dáte približne toľko, koľko miniete na jeden obed v reštaurácii alebo za malý nákup potravín. Pri opakovaných konzultáciách závisí cena od dĺžky zvoleného programu – 3, 6 alebo 12 mesiacov. Objednať sa na prvú konzultáciu môžete cez tento formulár.
Čo všetko dostanem za moje peniaze?
Zhodené kilogramy, zlepšenie kondície, psychického stavu a vyššie sebavedomie pre tentoraz vynecháme. Pravdepodobne vás zaujíma, čo dostanete na prvej konzultácii vo Svete zdravia za 7,90€. Dostanete teda:

  • kompletné vyšetrenie vášho telesného stavu prístrojom Tanita
  • zistíte vaše hodnoty hmotnosti, telesného tuku, svalstva a metabolický vek
  • jedálniček zostavený podľa vašich výsledkov
  • 45 až 90 minútovú konzultáciu s výživovým poradcom
  • pomocné rady a tipy od odborníka
  • “injekciu” motivácie a inšpirácie
Čo ak nebudem s konzultáciou spokojná/ý?
V prípade, že by konzultácia s výživovým poradcom nenaplnila vaše očakávania, môžete požiadať o vrátenie peňazí. Svet zdravia vám garantuje vrátenie peňazí v plnej výške.

Rozhodli ste sa, že to vyskúšate? Objednajte sa na Vašu prvú konzultáciu vo Svete zdravia a okrem lepšej postavy získate aj väčšiu psychickú pohodu. Za 7,9€ to rozhodne stojí za skúšku!

 [button-green url=”https://www.mojavyziva.sk/objednavka/” target=”_self” position=”center”]Áno, chcem konzultáciu[/button-green]

Svet zdravia – najčastejšie otázky a odpovede
5 (100%) 6 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1

3 Comments