NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Príbehy a skúsenosti

Terezka schudla vo Svete zdravia 15 kg

Zdieľať

Terezka má 23 rokov a pracuje ako vychovávateľka a opatrovateľka detí. Kvôli kilogramom navyše nemala život nikdy ľahký a jej dni boli plné stresu i únavy. Kedy a prečo nastal zlomový bod v jej živote a rozhodla sa pre zmenu? Podarilo sa jej nakoniec schudnúť? Na nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na tieto otázky, jej príbeh a tiež aj osobnú skúsenosť so Svetom zdravia.

Zdravé chudnutie v podaní Terezy jej prinieslo 15 kg dole. Skúsenosť zákazníčky Terezy so Svetom zdravia.

Dlhé roky sa bála pozrieť do zrkadla

Je veľmi smutné a určite aj psychicky vyčerpávajúce, keď sa žena nedokáže na seba pozrieť do zrkadla. S týmto problémom je spojené aj nízke sebavedomie či dokonca depresívne stavy. Aj to bol prípad mladej Terezy. „Áno, dnes si už plne uvedomujem, že moje zlé fyzické i psychické zdravie spôsobovala len a len obezita. Pri prezeraní mojich starších fotografií ešte aj dnes cítim štipku hanby nad tým, koľko som vážila. Boli rána, kedy som nezniesla svoj odraz v zrkadle. Takmer úplne som ho prestala používať, pretože pri pohľade na seba bol môj deň zrazu úplne mizerný,” začína opisovať svoje problémy Tereza.

Dôležitú úlohu v živote Terezy zohrala nakoniec jej vlastná babička, ktorá jej neustále prízvukovala, že je mladá a môže byť ešte oveľa krajšia. Ďalšiu motiváciu na náročnej ceste za zmenou získavala aj vďaka tomu, že sa počas procesu chudnutia začala meniť. Každé jedno kilo dole jej dávalo pomyselnú tehličku – avšak nie na bruchu, ale na budovaní sebadôvery. Jej duševný stav sa začal zlepšovať a dokázala si nastolený režim udržať.

Narodeninový bod zlomu a skúsenosť so Svetom zdravia

Všetky predošlé pokusy o schudnutie zlyhali. A že ich nebolo málo. Vždy po určitom čase som si však zmyslela, že to jednoducho nedokážem a radšej som si pustila film, len aby som na to nemyslela. Bod zlomu sa udial na moje 22. narodeniny. Ani tento deň nebol výnimočný a cítila som sa doslova ako veľryba, ktorá má už minimálne sto rokov. Moju nechuť do života vycítila moja teta. Navrhla mi, že mám spoločne s ňou navštíviť Sveta zdravia, s ktorým mala už dlhodobo dobré skúsenosti. Súhlasila som, keďže som chcela svoju nadváhu okamžite riešiť,” pokračuje Tereza, ktorá sa cez online formulár objednala do Sveta zdravia a dohodla si stretnutie na najbližšej pobočke.

„Po dlhých rokoch mi došlo, že to sama jednoducho nezvládnem kvôli nízkemu sebavedomiu. Na konzultáciu do Sveta zdravia som sa teda dostavila v dohodnutý deň. Privítala ma nutričná špecialistka Mirka Šandlová, ktorá ma mala na starosti. Počas celej mojej premeny bola milá, neustále ma povzbudzovala a správala sa ku mne priateľsky. Dokonca sa radovala z každého môjho zhodeného kilogramu tak, ako keby chudla ona sama,” hovorí o svojej poradkyni Tereza.

Vo Svete zdravia sa jej podarilo schudnúť 15 kg

Mladá opatrovateľka si na odporúčanie výživovej poradkyne vybrala 3-mesačný program Komplexnej nutričnej typológie, počas ktorého sa jej podarilo schudnúť krásnych 15 kilogramov. Nešlo však len čisto o chudnutie. Ako sama hovorieva, vďaka konzultáciám si osvojila aj správne stravovacie návyky. „Nebolo to len o chudnutí, vo Svete zdravia som podstúpila aj vyšetrenie. Na základe neho mi moja poradkyňa zostavila zoznam potravín, ktoré nie sú pre mňa vhodné vzhľadom na môj metabolický typ,” pokračuje v opisovaní svojej skúsenosti Tereza.

Skúsenosti so Svetom zdravia od Terezky, ktorá schudla 15 kg za pomoci výživového špecialistu.

Tereza dokázala vo Svete zdravia schudnúť 15 kilogramov.

Dnes už pokračuje v chudnutí sama pretože vie, že je to viac než reálne. Ako však sama priznala, občas zavolá svojej nutričnej špecialistke, aby sa pochválila svojím pokrokom. My sme sa preto spojili aj so samotnou špecialistkou Sveta zdravia, ktorá mala Terezu na starosti.

„Terezka bola ukážkovým klientom, ktorý sa riadi našimi radami a zvláda zmeny svojich návykov bez väčších problémov. Ak chcete totiž zmeniť svoj rokmi zaužívaný vzorec správania, potrebujete dostatočnú silu sa od neho odpútať. Akonáhle sa budete zlému správaniu vyhýbať, máte spolovice vyhraté, radí našim čitateľom Miroslava Šandlová.  „Ak má klient otvorenú myseľ, tak dokáže nové vedomosti a rady rýchlo spracovať a riadiť sa nimi. Človek tak dokáže dosiahnuť svoj cieľ oveľa rýchlejšie,” dopĺňa nutričná špecialistka.

Čo pokladala Tereza za najťažšie?

„V prvých dňoch mi rozhodne chýbali sladkosti. Po prvom týždni som však už veľmi dobre vedela, že ich k životu nepotrebujem. Vďaka Mirke som sa dozvedela, čím ich mám nahradiť tak, aby som nemusela hladovať a zároveň ani nepriberala. Za 3 mesiace sa mi podarilo schudnúť 15 kilogramov, pás sa mi zmenšil o 38 cm, na stehnách to bolo o 20 cm menej a na lýtkách o necelých 14 cm, zakončuje Terezka s miernou dávkou zaslúženej hrdosti.

Ako sama povedala, so Svetom zdravia má len tie najlepšie skúsenosti. Dnes sa cíti oveľa energickejšia, bez problémov zvláda aktivity s deťmi, ktoré opatruje. Ani po konzultáciách neprestala spevňovať svoje telo a darí sa jej chudnúť aj naďalej. Stratené sebavedomie je späť a zlé životné návyky úplne odstránila.

Chcete schudnúť? Inšpirujte sa príbehom Terezy, ktorá schudla za 3 mesiace viac ako 15 kilogramovObjednajte sa aj vy na konzultáciu len za 7,9€ a začnite chudnúť s odborníkmi.

Terezka schudla vo Svete zdravia 15 kg
4.9 (98.18%) 11 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1