Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Diéty PR Zdravá výživa

3 mýty o proteínovej diéte – poškodzuje vám pečeň?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Proteínová diéta predstavuje účinný spôsob redukcie hmotnosti. Zvýšeným množstvom prijímaných bielkovín a znížením príjmu sacharidov a tukov zabezpečuje stratu tuku bez straty svalovej hmoty.

Je však vhodné jesť veľké množstvo bielkovín? Nepoškodzuje vysoký príjem bielkovín pečeň, kosti, obličky?

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Proteínovú diétu obklopujú tieto 3 najcitovanejšie mýty:

1. Poškodzuje obličky

Vysoký príjem bielkovín nie je problémom pre obličky zdravých jedincov. Problém môže nastať vtedy, ak má človek chronické ochorenie obličiek, či poškodenú funkciu obličiek. U zdravého jedinca štúdie nepreukázali žiadnu súvislosť medzi poškodenými obličkami a vysokým príjmom bielkovín. Ich denný príjem u športujúceho jedinca by sa mal pohybovať od 1,2 do 1,8 g na kilogram hmotnosti.

2. Poškodzuje pečeň

Tak ako pri obličkách, ani pečeň nie je ohrozená vysokým príjmom proteínov v strave u zdravých jedincov. Pečeň zabezpečuje vylučovanie toxínov z krvi a ďalšie životu dôležité činnosti. Na svoje správne fungovanie potrebuje aj bielkoviny, ktoré pomáhajú opraviť jej poškodené tkanivá.

3. Ničí kosti

Naopak, pri dostatočnom príjme vápnika bielkoviny pomáhajú v budovaní a udržiavaní zdravých kostí. V proteínových produktoch Profidiet sa dbá na vysoký obsah vápnika, aby sa zabránilo rednutiu kostí.

...

Obava, že vysoký príjem bielkovín spôsobuje poškodenie kostiam vznikla, pretože vyšší príjem proteínov spôsobuje kyslejšiu moč. To spôsobuje uvoľňovanie vápnika z kostí pre tlmenie kyslosti. Zistilo sa však, že telo túto stratu nahrádza zvýšením absorpcie vápnika z čreva.

V skratke:

Pokiaľ prijímate dostatok vápnika, máte zdravú pečeň a obličky, nemusíte sa proteínovej diéty obávať, telo si s bielkovinami poradí. Tie mu to oplatia a ako základné stavebné prvky tkanív a orgánov mu pomôžu zotaviť sa po zranení.

Zhoďte nadbytočné kilá pomocou proteínovej diéty a telo sa vám odvďačí lepším výzorom, výkonom a napokon aj zdravím.

4.6/5 - (17 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1
Ďalší článok

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *