Kliknite a začnite písať.

Zdravá výživa

Hovädzie mäso: Aké živiny sa v ňom ukrývajú?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Hovädzie mäso je jedno z najlepších pre naše telo. No aj kvôli jeho vyššej cene ho jeme veľmi málo. Aké živiny obsahuje hovädzie mäso a ako ho najlepšie spracovať, aby si uchovalo čo najviac zdravých látok?

Mäso všeobecne je pre naše telo veľmi prospešné. Obsahuje proteíny, vitamíny a ďalšie látky, ktoré podporujú zdravie nášho organizmu. S nástupom trendu vegetariánstva a vegánstva sa ale konzumácia mäsa znižuje, čo síce nemusí byť na škodu, ale živiny je potom nutné nahradiť iným zdrojom. A ak patríte medzi tých, ktorí sa mäsa nevedia vzdať, nepodliehajte výčitkám. Čo všetko sa ukrýva v hovädzom mäse?

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dôležité látky pre naše telo

Hovädzie mäso je plné zdraviu prospešných látok ako sú vitamíny skupiny B, minerály prospešné pre srdce alebo cievy:

  • Železo – jeden z najvýznamnejších prvkom pre krvotvorbu, ale tiež fungovanie srdca a ciev
  • Selén – pozitívne vplýva na vlasy a pokožku, ale tiež podporuje imunitu
  • Horčík – nevyhnutný pre správnu funkciu nervovej sústavy
  • Vitamíny skupiny B – vplývajú na nervový systém a tvorbu červených krviniek
  • Vitamín E – podporuje zdravie pokožky, vlasov a spomaľuje starnutie
  • Aminokyseliny – kolagén, elastín, taurín, karnitín alebo aktín sú dôležité pre podporu zdravia kĺbov, šliach a celého organizmu najmä pre športovcov.

Najlepší zdroj bielkovín

Hovädzie mäso je tiež jedným z najlepších zdrojov bielkovín, ktoré napomáhajú pri stavbe svalov a budovaní svalovej hmoty. Toto je dôležité najmä pre športovcov alebo tých, ktorí sa venujú namáhavej fyzickej činnosti. Na celodenný odporúčaný príjem bielkovín vám stačí len 200 g hovädzieho mäsa.

Ak sa obávate cholesterolu, tak vedzte, že hovädzie mäso vám vôbec neuškodí. Obsahuje totiž veľmi málo tuku, asi 10 gramov tuku na 100 gramov mäsa. Obsahuje tiež ale veľa zdravých tukov ako sú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

...

Hovädzie na všetky spôsoby

Hovädzie mäso si môžete pripraviť na najrôznejšie spôsoby. Surové, pečené aj varené. Je to najlepšie mäso na prípravu steakov. Ak obľubujete tatarák, tak chuť surovej hovädziny isto oceníte. Skvelo bude chutiť tiež v guláši, vývare alebo v burgeroch. Ako prílohu k hovädziemu mäsu zvoľte zeleninu, ktorá je bohatým zdrojom vitamínov a minerálov.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *