Kliknite a začnite písať.

Cvičenie PR Zdravá výživa

Ako byť zdravý a fit v jesennom období?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Jeseň je obdobím ako každé iné až na to, že so sebou nesie isté špecifiká. Prekvapuje svojou premenlivosťou a extrémnymi zmenami. Ráno sa zobudíme do slnečného dňa a do večera sa ešte vystrieda dážď, vietor a miestami aj sneh. To dá nášmu telu obzvlášť zabrať, preto sa na jeseň treba pripraviť silnou vitalitou a naďalej podporovať vlastnú kondíciu. V dosiahnutí optimálnej vitality a imunity vám pomôžu niektoré rady a produkty značky BoraTree spomenuté v článku nižšie.

Čo si na nás chystá jeseň?

Chladné počasie má oproti iným tú nevýhodu, že sa nám v zapršanom, zablatenom, veternom až v mrazivom počasí nechce venovať športu. A práve športom podporujeme zdravie celého pohybového aparátu a vlastnú duševnú pohodu. Odporúčame zamerať sa na to najkrajšie, čo nám jeseň ponúka, aby sme ani v tomto období na cvičenie nezanevreli. Pohyb je predsa tá najprirodzenejšia dávka vitality na každý deň, pričom si vyberáme pre nás len obľúbené aktivity, aby sme pri nich čo najdlhšie zotrvali.

Viete, že outdoorovými aktivitami na jeseň svoje telo najlepšie otužujete a pripravujete ho na zimné obdobie? Začať cvičiť na jeseň je už ale samo o sebe neskoro! Na teplotné zmeny si telo potrebuje postupne privykať.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Náš Tip – Ak ste sa so športom a pravidelným pohybom už skamarátili, okrem tréningov využite aj zdravé dary prírody! Doprajte si unikátnu zmes Bio bora Reborn z mladého jačmeňa, lucumy, pšenice letnej, moringy olejodárnej, spiruliny a chlorelly. Dodajte telu čisto prírodné zložky s optimálnou dávkou mikroživín, ktoré podporia energetický metabolizmus a prispejú k znižovaniu únavy.

Pozor! Najmä na jeseň netreba podceňovať skoršiu únavu tela a s tým spojený nezáujem o fyzické cvičenie. Únava je totiž prirodzeným stavom, reakciou tela na nedostatok svetla počas dňa. Telo si tak produkuje viac melatonínu (hormónu spánku). Únava je len jedným možným príznakom, ktorý má na skok k stavom úzkosti až depresie. Aj preto je dôležité niečomu sa venovať, zamestnávať svoju myseľ a telo.

...

Prekonajme nástrahy jesennej únavy na čerstvom vzduchu

Príroda a čerstvý vzduch sú tou najlepšou kombináciou, ako vyťažiť maximum slnečného svetla vo svoj prospech. Znepokojenú myseľ dostanú zo zaužívaného kolobehu dlhšie prechádzky, ktoré môžu mať podobu moderného nordic walking. Ide o rezkejšiu chôdzu so špeciálnymi palicami, ktorá dá telu poriadne zabrať. Pozor si majú dávať najmä začiatočníci, aby nepodcenili záťaž tohto športu na chrbtové svalstvo, ruky a hlavne na dolné končatiny.

Nech sa už venujete nordic walkingu alebo klasickému behu, svoje telo nepreťažujte každodenným tréningom. V unavenom tele rast svalovej hmoty neprebieha natoľko ako v oddýchnutom, kde každú svalovú bunku chráni dostatok vitamínov a minerálov pred oxidačným stresom. BoraTree vám prináša vegánsky prírodný mix Bio bora Recover protein, ktorý vám pomôže pri regenerácii tela po náročnom tréningu.

Okrem preťaženia tela je v chladom počasí veľmi kritickým pravidelný pitný režim. Tekutiny dopĺňame čistou vodou, čajmi, prípadne nápojmi v exkluzívnej podobe kvalitného zeleného elixíru.

Športom a zdravou výživou najbližšie k prírode, ako je to len možné,

…ale nedáme sa jej zlákať natoľko, aby sme pozabudli na vlastnú bezpečnosť a zdravý úsudok! Skôr sa už stmieva, čo je dosť na to, aby sme sa vybrali sami a už vôbec nie na miesta, ktoré nepoznáme. Pomôcky na šport si pred sezónou skontrolujeme, čo treba doladíme, na šport si zakúpime len funkčný športový odev a so svetom stále udržiavame kontakt (pre prípad núdze).

...

Na záver len pripomíname, že pre zlepšenie zdravia a kondície si za jesenným športovaním treba vybehnúť v každom počasí. Za slnka, po daždi, vo vetre aj za hmly! Naše telo po takom zaťažení na oplátku čaká povzbudenie po viacerých stránkach. Potrebujeme doplniť energiu, posilniť telo a zvýšiť príjem vitamínu C pomocou balíčka Bio bora Supreme Fusion pre skvelý refresh a štart do ďalšieho jesenného dňa.

4.8/5 - (9 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *