Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia PR

Ako sa vyznať v kolagénoch? Vyberte si taký, ktorý naozaj funguje

Zdieľať

Doplniť si kolagén nie je len vecou krásy, ale i celkovej vitality tela. V ľudskom organizme sa kolagén tvorí prirodzene, je to zložitá molekula, ktorá slúži ako stavebná bielkovina. Najviac ho máme v chrupavkách, no i ďalších mäkkých a pevných tkanivách, okrem iného tvorí až do 80% kože.

Lenže u človeka a u ďalších stavovcov jeho vlastná produkcia časom pokuľháva. Výživové doplnky s kolagénom sú preto veľmi populárne a na trhu ich je už mnoho. Získavajú sa z kolagénu vedľajších živočíšnych produktov, buď z dobytka, alebo morských rýb. Avšak nie je kolagén ako kolagén. Ak má dobre fungovať, musí spĺňať výživový doplnok niekoľko dôležitých kritérií.

Tak napríklad, kolagén nie je len jeden. V tele sa nám tvorí niekoľko typov kolagénov, celkovo ich vedci doteraz identifikovali okolo 30. U človeka prevládajú typy kolagénu I. až V.

A tieto rôzne typy majú v tele presne určené úlohy. “Kolagén typu I. je v ľudskom tele najrozšírenejší. Je hlavnou súčasťou kože, kostí a šliach. Kolagén typu III. sa v koži nachádza v okolí kožných adnex (vlasy, nechty) a ciev. Kolagén typu II. sa nachádza v chrupavke,” ozrejmuje dermatologička, doktorka Jana Molčanová. Ak teda napríklad hľadá správny výživový doplnok žena, ktorá rada cvičí a potrebuje posilniť svoju pohybovú sústavu, pričom by chcela aj podporiť elasticitu svojej pokožky, mala by hľadať viaczložkový kolagén.

Mnoho kolagénových doplnkov obsahuje len jeden typ kolagénu. Ideálne je však nájsť taký, ktorý má viac typov. Máte tak šancu doplniť kolagény naraz aj do tkanív v celom tele, vrátane kostí, šliach a chrupaviek, a zároveň posilniť kožu a cez ňu aj vlasy či nechty. Bioaktívny morský kolagén v prášku ponúka česká značka Inca Collagen, ktorá je už v našich končinách dosť známa. Za 6 rokov existencie si získala už viac než 200 tisíc stálych spokojných zákazníkov a stala sa jednotkou na trhu. A práve Inca Collagen obsahuje kolagén I., II., III. – tie typy, ktoré sú pre telo človeka najpodstatnejšie.

Inca Collagen sa získava z morských rýb, ktorých kolagén sa vyznačuje výnimočnou čistotou oproti iným živočíšnym druhom. Je to zároveň 100% čistý neochutený kolagénový hydrolyzát, mikronizovaný do práškovej formy. Takže s Inca Collagen získavate maximálne čistý produkt, neobsahujúci už nič iné. Akékoľvek prímesi totiž v kolagénových doplnkoch môžu negatívne pôsobiť na fragmenty kolagénu, a znižovať ich účinnosť. U Inca Collagen to nehrozí. Telo človeka tak dokáže tento rybí kolagén na maximum zužitkovať.

“Už po prvých dňoch som pociťovala zlepšenie vlasov a nechtov a tak isto sa vyriešil môj hlavný problém – bolesť kolien. Po pár dňoch užívania si musím zaklopať, nepociťujem vďaka Inca Collagen žiadne bolesti,” zhodnotila účinky zákazníčka Daniela Ivanová.

Účinky Inca Collagen sú širokospektrálne:

  • posilňuje štruktúru chrupavky, kostí, šliach a ďalších tkanív
  • pomáha teda udržiavať zdravý pohybový aparát, napomáha regenerácii po cvičení, zlepšuje rekonvalescenciu po zraneniach či zákrokoch
  • pomáha zlepšiť štruktúru kože tela, zlepšuje elasticitu pleti
  • spomaľuje tvorbu vrások, zlepšuje hojenie rán, kožných defektov
  • napomáha rastu vlasov, zlepšuje ich kvalitu
  • podporuje rast nechtov a ich lepšiu štruktúru
Ak kolagén, tak ten najlepší. Prirodzený pre ľudské telo, trojzložkový prémiový Inca Collagen. Vyskúšate ho tiež?

4.8/5 - (13 votes)

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *