Kliknite a začnite písať.

Cvičenie

Športové oblečenie pre ženy

Zdieľať

Každý športovec vie, že oblečenie na tréning by malo byť hlavne funkčné a pohodlné. A každá žena by k tomu dodala – moderné a štýlové. Vybrať si kvalitné dámske športové oblečenie, vyrobené z odolných a vzdušných materiálov, no pritom zohľadňujúce nároky na celkový imidž nositeľky, môže byť náročné. Našťastie dnes máme na trhu možnosti, ako sa obliecť na rozličné športy od hlavy až po päty. Preskúmajte ich spolu s nami.

Športové oblečenie pre ženy

Športová spodná bielizeň pre dámy

Spodná bielizeň je pri športe azda najdôležitejšia, nakoľko je neustále v kontakte s pokožkou. Preto si na jej voľbe dajte zvlášť záležať. Výber komfortnej, priedušnej a pritom štýlovej športovej bielizne pre náročné dámy nájdete aj na 4fstore. Stačí si len zvoliť druh a štýl podľa svojich osobných preferencií. Pre lepšiu orientáciu sa dámska športová bielizeň zvykne deliť napríklad na:

  • bezšvovú – ideálna pod priliehavé oblečenie,
  • fleecovú – zaručuje udržiavanie telesnej teploty a efektívne odvádzanie vlhkosti,
  • rýchloschnúcu – chráni pokožku pred potom, ktorý sa rýchlo odparuje.

Osobitnou kapitolou sú športové podprsenky navrhnuté tak, aby pri športovej aktivite poskytovali ľahkú, strednú alebo najvyššiu formu opory. Okrem toho, že minimalizujú pohyb, odvádzajú od tela vlhkosť a zvyšujú komfort pri tréningu. Nebojte sa vsadiť na pestrý vzor či výrazné logo značky. Takúto peknú podprsenku na šport môžete nosiť aj namiesto trička alebo tielka k legínam či teplákom. Výhodou je, že potom už nemusíte riešiť top.

Dámske športové plavky

Ak dávate prednosť vodným športom, zrejme už viete, aké kritériá by ideálne športové plavky pre vás mali spĺňať. V zásade platí, že sú vždy športového strihu, bez kostíc, zipsov, volánov a iných ozdôb, takže zvyšujú pohodlie a maximalizujú výkon pri plávaní. Vybrať si môžete jednodielne alebo dvojdielne plavky. Najčastejšie sa od seba líšia farbou a hĺbkou vykrojenia v dolnej časti a na chrbte. Rozličné spôsoby spojenia ramienok medzi lopatkami zvyšujú pohodlie pri pohybe a tiež bránia skĺzavaniu ramienok pri plávaní.

Dámske fitness oblečenie

Športové tričká s dlhým alebo krátkym rukávom, mikiny, krátke a dlhé nohavice, šaty či sukne sú na fitness športové aktivity ideálne. Nositeľka si môže vybrať, či dá prednosť priliehavému strihu, ktorý zvýrazňuje vyšportovanú postavu alebo sa bude lepšie cítiť v ležérnom maxitričku. Ak sa ochladí, príjemné teplo pri rannom behu a iných outdoorových aktivitách zabezpečia  mäkké dámske fleecové mikiny, prípadne rôzne dámske športové, trekingové a softshellové bundy.

Nesmieme zabudnúť ani na kompresné dámske športové oblečenie, medzi ktorého výhody zaraďujeme najmä schopnosť udržovať svaly v teple. Tým sa znižuje svalové napätie ako aj svalová únava. Ďalšou nespornou výhodou kompresného oblečenia je jeho schopnosť odvádzať pot od tela. Vďaka tomu zostáva pokožka dlhšie v suchu a nedochádza k jej dráždeniu. Rovnako je preukázané, že kompresné oblečenie pomáha zvýšiť športový výkon.

Dámske športové oblečenie 4F

Je jedno, či ste nadšenou vyznavačkou plávania, jógy alebo lyžovania, prípadne tvoríte s bicyklom nerozlučný pár. V kategórii https://4fstore.sk/zeny/oblecenie.html nájdete kvalitné športové oblečenie pre ženy za prijateľnú cenu bez ohľadu na to, čomu sa venujete. Medzi výberom z toho najlepšieho si na svoje prídu všetky ženy, ktoré milujú pohyb a hľadajú kvalitu v originálnom a štýlovom dizajne. Stále totiž platí, že hoci má každý šport svoje špecifiká, v jednom sa všetky dámy zhodnú. Pri každom z nich sa chcú nielen cítiť, ale aj vyzerať úžasne.

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *