Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia Móda a krása PR

Ako chrániť detský zrak v dovolenkovom období?

Zdieľať

Ako dosiahnuť, aby dovolenka s deťmi bola nadmieru bezpečná a pokojná? Popri výbere vhodnej destinácie a dostupnosti aktivít aj pre najmenších, dbáme na ochranu zdravia a ich celkový komfort. Dieťa svoju nespokojnosť okamžite prejaví, preto sa o otázky prevencie zaujímame v dostatočnom predstihu.

Môže pobyt na dovolenke ohrozovať citlivý detský zrak?

Letnú dovolenku si najčastejšie spájame s horúcim slnkom a plážou. Za extrémnych podmienok sa naša dovolenka môže nielen skomplikovať, ale aj predčasne ukončiť. Dieťa si totiž všetko príjemné a nové užíva naplno – môže ísť o priamy a nechránený pohľad do slnka, roztvorené oči pod vodou, špliechanie alebo o zábavky s pieskom. Každá z týchto aktivít prináša aj nechcené dôsledky – slzenie, pálenie až poškodenie očí.

Prevencia ochrany zraku už od prvých slnečných lúčov

Už od jarného pošteklenia chránime deti kombináciou pokrývky hlavy so šiltom, šatkou, s čo najčastejším pobytom v tieni alebo pod slnečníkom. Snažte sa zaviesť používanie kvalitných detských okuliarov s polarizovanou úpravou, jednoduchým spracovaním rámu pre dlhodobý komfort a spoľahlivosťou pri náhlych zmenách svetelných podmienok. Obzvlášť v dovolenkovom období bývajú náhle, prudké svetelné zmeny veľmi nepríjemné pre detské oči, na čo musíme okamžite zareagovať.

Dieťa ochránime okuliarmi v rozdielnych farebných odtieňoch, pričom slnečné okuliare tmavších šošoviek zabezpečujú lepšiu mieru polarizácie. Tá býva popri základnom UV filtri hodnotená ako doplnková, alebo skôr rozšírená, nadstavbová ochrana.

Chráni citlivé oči pred odrazmi v rôznych smeroch, najviac pred rušivými horizontálnymi lúčmi. V prípade, že touto vlastnosťou disponujú vybrané detské okuliare, netreba sa báť, ako zareaguje citlivé očné prostredie na odraz od vodnej plochy, mokrej vozovky alebo na ranný východ slnka z terasy – len tak s deťmi zdravo precítime dovolenku!

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *