Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia Móda a krása PR

Ako chrániť detský zrak v dovolenkovom období?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Ako dosiahnuť, aby dovolenka s deťmi bola nadmieru bezpečná a pokojná? Popri výbere vhodnej destinácie a dostupnosti aktivít aj pre najmenších, dbáme na ochranu zdravia a ich celkový komfort. Dieťa svoju nespokojnosť okamžite prejaví, preto sa o otázky prevencie zaujímame v dostatočnom predstihu.

Môže pobyt na dovolenke ohrozovať citlivý detský zrak?

Letnú dovolenku si najčastejšie spájame s horúcim slnkom a plážou. Za extrémnych podmienok sa naša dovolenka môže nielen skomplikovať, ale aj predčasne ukončiť. Dieťa si totiž všetko príjemné a nové užíva naplno – môže ísť o priamy a nechránený pohľad do slnka, roztvorené oči pod vodou, špliechanie alebo o zábavky s pieskom. Každá z týchto aktivít prináša aj nechcené dôsledky – slzenie, pálenie až poškodenie očí.

Prevencia ochrany zraku už od prvých slnečných lúčov

Už od jarného pošteklenia chránime deti kombináciou pokrývky hlavy so šiltom, šatkou, s čo najčastejším pobytom v tieni alebo pod slnečníkom. Snažte sa zaviesť používanie kvalitných detských okuliarov s polarizovanou úpravou, jednoduchým spracovaním rámu pre dlhodobý komfort a spoľahlivosťou pri náhlych zmenách svetelných podmienok. Obzvlášť v dovolenkovom období bývajú náhle, prudké svetelné zmeny veľmi nepríjemné pre detské oči, na čo musíme okamžite zareagovať.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dieťa ochránime okuliarmi v rozdielnych farebných odtieňoch, pričom slnečné okuliare tmavších šošoviek zabezpečujú lepšiu mieru polarizácie. Tá býva popri základnom UV filtri hodnotená ako doplnková, alebo skôr rozšírená, nadstavbová ochrana.

Chráni citlivé oči pred odrazmi v rôznych smeroch, najviac pred rušivými horizontálnymi lúčmi. V prípade, že touto vlastnosťou disponujú vybrané detské okuliare, netreba sa báť, ako zareaguje citlivé očné prostredie na odraz od vodnej plochy, mokrej vozovky alebo na ranný východ slnka z terasy – len tak s deťmi zdravo precítime dovolenku!

...
5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *