Kliknite a začnite písať.

Otázky a odpovede

Ako posilniť imunitu pred začatím chrípkovej epidémie?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

S príchodom chladných sychravých dní rastie aj počet chorých. Opatrní by mali byť najmä starší ľudia a deti, ktoré majú oslabený imunitný systém.

Ak bývate začiatkom jesene pravidelne chorí, ako si posilniť imunitu, aby ste sa vyhli chrípkovej epidémii, ktorá by vás na pár dní určite pripútala k lôžku?

Posilnenie imunity

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Obliekajte sa primerane

Prechodné obdobie, akým je september a začiatok októbra, by ste nemali podceniť, najmä čo sa týka obliekania. Málo vrstiev na sebe môže negatívne ovplyvniť váš imunitný systém, preto vám odporúčame vrstviť, aby ste sa chránili pred extrémnymi výkyvmi teplôt medzi interiérom a exteriérom. Chráňte si najmä tieto partie – krížovú oblasť, krčnú chrbticu a chodidlá. Na holé členky zabudnite. Ako spodnú vrstvu odporúčame kvalitné bavlnené tričko skôr obtiahnutejšieho tvaru. Nezabúdajte najmä na šatky, ktoré ochránia váš krk.

Zmeňte stravovanie

Zabudnite na mastné vyprážané jedlá, ktoré vášmu telu nedajú potrebné živiny, ale naopak, zaťažia váš žalúdok a spomalia trávenie. Deň začínajte chutnou naturálnou raňajkovou zmesou, ktorá je vhodná aj pre celiatikov. Obsahuje totiž zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a psyllium, ktoré podporia váš imunitný systém a ochránia vaše telo pred vírusmi a baktériami.

Ak chcete raňajkovú zmes striedať s niečim iným, odporúčame vám na raňajky jedávať kyslomliečne výrobky, ktoré podporujú zdravé trávenie a chránia organizmus pred útokom vírusov. Obmedzte cukor, pretože práve on znižuje funkciu imunitného systému. Doprajte si čerstvé ovocie – jablká, kivi, citrusové plody a jedzte cesnak, med, zázvor. Neprejedajte sa, ale jedávajte pravidelne päť jedál denne v menších množstvách. Aj to, ako sa stravujete a ako pravidelne jedávate, má vplyv na váš imunitný systém.

...

Pite dostatok tekutín

Už naše staré mamy vedeli, že pravidelným dodržiavaním pitného režimu vyplavíme z tela všetky baktérie a vírusy. Zamyslite sa, čo vám dávali mamy, ak sa vaša imunita oslabila a cítili ste sa malátne? No predsa vám uvarili teplý bylinkový čaj.

Pite dostatok tekutín. Vyhýbajte sa alkoholu a ak nechcete podstúpiť takéto drastické odopieranie, raz za čas si môžete naliať do svojich krištáľových pohárov na víno kvalitné domáce víno z vinohradov. Víno je pre náš organizmus potrebné. Netreba to s ním však preháňať.

Ak ste si poctivo sušili bylinky, odporúčame vám počas tohto prechodného obdobia popíjať kvalitné domáce bylinkové čaje. Odporúčame predovšetkým čaj z mäty, medovky, šalvie a pamajoránu.

Náš tip: Tinktúra na posilnenie imunity

Na posilnenie imunity vám odporúčame vytvoriť si tinktúru zo strúhaného zázvoru, kvalitného včelieho medu a citróna. Všetky tieto ingrediencie zmiešajte dokopy a uskladnite ich v uzatvárateľných zaváraninových pohároch. Ak si v tomto období budete dávať každý jeden deň lyžičku tejto tinktúry, uvidíte, že sa vyhnete prechladnutiu a chrípke.

Odporúčame vám po tejto tinktúre pár minút nejesť a nepiť. Ak ste dostali chuť na horkú BIO čokoládu, radšej chvíľu počkajte.

...

Ak chcete posilniť imunitný systém, okrem vrstvenia, zmeny stravovania a pitia tekutín pravidelne vetrávajte domácnosť. Čerstvý vzduch zabíja všetky baktérie a vírusy. Samozrejme, nevystavujte sa do prievanu a pri vetraní sa radšej zdržiavajte ďalej od otvoreného okna. Nezabúdajte ani na dostatok spánku.

5/5 - (5 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *