NAČÍTAVAM

Kliknite a začnite písať.

Otázky a odpovede

Ako posilniť imunitu pred začatím chrípkovej epidémie?

Zdieľať

S príchodom chladných sychravých dní rastie aj počet chorých. Opatrní by mali byť najmä starší ľudia a deti, ktoré majú oslabený imunitný systém.

Ak bývate začiatkom jesene pravidelne chorí, ako si posilniť imunitu, aby ste sa vyhli chrípkovej epidémii, ktorá by vás na pár dní určite pripútala k lôžku?

Posilnenie imunity

Obliekajte sa primerane

Prechodné obdobie, akým je september a začiatok októbra, by ste nemali podceniť, najmä čo sa týka obliekania. Málo vrstiev na sebe môže negatívne ovplyvniť váš imunitný systém, preto vám odporúčame vrstviť, aby ste sa chránili pred extrémnymi výkyvmi teplôt medzi interiérom a exteriérom. Chráňte si najmä tieto partie – krížovú oblasť, krčnú chrbticu a chodidlá. Na holé členky zabudnite. Ako spodnú vrstvu odporúčame kvalitné bavlnené tričko skôr obtiahnutejšieho tvaru. Nezabúdajte najmä na šatky, ktoré ochránia váš krk.

Zmeňte stravovanie

Zabudnite na mastné vyprážané jedlá, ktoré vášmu telu nedajú potrebné živiny, ale naopak, zaťažia váš žalúdok a spomalia trávenie. Deň začínajte chutnou naturálnou raňajkovou zmesou, ktorá je vhodná aj pre celiatikov. Obsahuje totiž zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a psyllium, ktoré podporia váš imunitný systém a ochránia vaše telo pred vírusmi a baktériami.

Ak chcete raňajkovú zmes striedať s niečim iným, odporúčame vám na raňajky jedávať kyslomliečne výrobky, ktoré podporujú zdravé trávenie a chránia organizmus pred útokom vírusov. Obmedzte cukor, pretože práve on znižuje funkciu imunitného systému. Doprajte si čerstvé ovocie – jablká, kivi, citrusové plody a jedzte cesnak, med, zázvor. Neprejedajte sa, ale jedávajte pravidelne päť jedál denne v menších množstvách. Aj to, ako sa stravujete a ako pravidelne jedávate, má vplyv na váš imunitný systém.


Pite dostatok tekutín

Už naše staré mamy vedeli, že pravidelným dodržiavaním pitného režimu vyplavíme z tela všetky baktérie a vírusy. Zamyslite sa, čo vám dávali mamy, ak sa vaša imunita oslabila a cítili ste sa malátne? No predsa vám uvarili teplý bylinkový čaj.

Pite dostatok tekutín. Vyhýbajte sa alkoholu a ak nechcete podstúpiť takéto drastické odopieranie, raz za čas si môžete naliať do svojich krištáľových pohárov na víno kvalitné domáce víno z vinohradov. Víno je pre náš organizmus potrebné. Netreba to s ním však preháňať.

Ak ste si poctivo sušili bylinky, odporúčame vám počas tohto prechodného obdobia popíjať kvalitné domáce bylinkové čaje. Odporúčame predovšetkým čaj z mäty, medovky, šalvie a pamajoránu.

Náš tip: Tinktúra na posilnenie imunity

Na posilnenie imunity vám odporúčame vytvoriť si tinktúru zo strúhaného zázvoru, kvalitného včelieho medu a citróna. Všetky tieto ingrediencie zmiešajte dokopy a uskladnite ich v uzatvárateľných zaváraninových pohároch. Ak si v tomto období budete dávať každý jeden deň lyžičku tejto tinktúry, uvidíte, že sa vyhnete prechladnutiu a chrípke.

Odporúčame vám po tejto tinktúre pár minút nejesť a nepiť. Ak ste dostali chuť na horkú BIO čokoládu, radšej chvíľu počkajte.

Ak chcete posilniť imunitný systém, okrem vrstvenia, zmeny stravovania a pitia tekutín pravidelne vetrávajte domácnosť. Čerstvý vzduch zabíja všetky baktérie a vírusy. Samozrejme, nevystavujte sa do prievanu a pri vetraní sa radšej zdržiavajte ďalej od otvoreného okna. Nezabúdajte ani na dostatok spánku.

Okamžitá podpora imunitného systému – IMUNAX

Imunax je komplexný výživový doplnok, ktorý obsahuje prírodné aktívne látky na podporu imunity a obranyschopnosti. Obsahuje až 11 aktívnych látok, a na Slovensku je celkom unikátny svojím zložením. Prírodné látky echinacea, hliva, reishi, ženšen, šišiak, rakytník, laktobacily, vitamín C, vitamín B6, kys. listová a zinok zaisťujú maximálny synergický efekt.

Ako posilniť imunitu pred začatím chrípkovej epidémie?
5 (100%) 5 hlasov
Marika Čierniková

8 rokov sa venujem fitness modelingu. Zdravá a vyvážená strava je podľa mňa pri cvičení i chudnutí najdôležitejšia. Snažím sa zdieľať svoje skúsenosti a poradiť každému, kto sa nevie vymaniť z nekonečného blúdneho kruhu. Okrem cvičenia rada cestujem a pečiem chutno-zdravé dobroty. :-)

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *