Kliknite a začnite písať.

Cvičenie PR

Ako sa udržať vo forme počas zimy. Vyskúšajte indoorové športy

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Hibernujete? Nemali by ste. Zima by nemala byť vaším alibi na to, aby ste sa prestali hýbať. Jasné, na jeseň sa ľahko končí so slovami „Na jar pokračujeme,“ naše skúsenosti, ale hovoria čosi iné. Nebude to také ľahké, ako vám to lenivý mozog v očakávaní dlhého odpočinku maľuje. Neprestávajte s pohybom ani cez zimu, existuje množstvo aktivít, ktoré vám športovanie vonku vynahradia. Dnes sa zameriame na indoorové športy.

Výber je bohatý

Keďže v poslednom čase sem na Slovensko poriadna zima akosi nevie trafiť, tí otužilejší, nebudú mať problém ani vonku. Behanie, bicykel, aj workoutové cvičenie sa dajú s trochou škrípania zubami, robiť aj pri teplotách blížiacich sa nule.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Pokiaľ sa vám však nechce na studený vzduch, využite telocvičňu, posilňovňu alebo športovú halu. Na Slovensku už je dosť krytých športovísk, kde si budete môcť zabehať na umelom povrchu. Cyklisti zasa môžu využiť cyklotrenažéry, alebo eliptické trenažéry.

Oveľa príjemnejšie to pre vás bude, ak vás bavia kolektívne športy. Odporúčame ich, aspoň v zime, robiť aj tým, ktorí sú skôr solitéri a radšej športujú sami. Je to príjemné spestrenie zimnej prípravy a navyše môžete stretnúť fajn ľudí, ktorí vás môžu zasa posunúť vpred. Výber indoorových športov, ktoré sa dajú robiť aj v tej najmenšej telocvični je bohatý. Futbal, volejbal, basketbal, hádzaná, badminton, tenis a mnoho ďalších. Špeciálne sa však chceme zamerať na florbal. Florbal je momentálne najdynamickejšie sa rozvíjajúci kolektívny šport na Slovensku, ktorý zabaví všetkých, bez rozdielu veku, pohlavia aj telesnej zdatnosti.

...

Nájdite si partiu

Ak ste sa rozhodli pre konkrétny kolektívny šport, základom toho, aby ste si zašportovali, je nájsť si partiu podobných nadšencov, ktorí budú hrávať s vami. Pri všetkých vyššie spomenutých športoch s tým nebudete mať problém. Skôr býva problém nájsť voľnú telocvičňu, ako ľudí, ktorí vás zoberú medzi seba.

S florbalom, futbalom, basketbalom alebo volejbalom však nebudete mať problém ani v malých dedinách. Ak si napríklad vyberiete spomínaný florbal, garantujeme vám, že partiu, ktorá ho hráva pravidelne aj vo vašej obci nájdete do pár hodín. Zoberú vás určite, a ak by ste chceli byť brankár, budú vás nosiť na rukách. Základné pravidlá florbalu sú úplne jednoduché a pochopíte ich za pár minút. Pokiaľ vás niekedy bavil hokej či hokejbal, určite vás chytí aj florbal.

Vybavenie nie je drahé

Či už ste si zvolili florbal alebo iný šport platí, že by ste mali byť dobre vybavený. Neznamená to samozrejme, že musíte byť hneď kópiou profesionálov a vyzerať ako z bulletinu športového obchodu. Základom je vhodná športová obuv. V indoorových priestoroch bývajú rôzne povrchy, ale špeciálna obuv vhodná na šport by ich vďaka unikátnemu materiálu podrážky mala hravo zvládnuť všetky. Ostatné súčasti športovej výstroje už sú trochu menej dôležité, závisí predovšetkým na tom, ako komfortne sa chcete cítiť a koľko si môžete dovoliť investovať.

...

Ak už nadšene pozeráte florbalové obchody, asi ste si všimli, že k florbalistom patria florbalové hokejky. Ich výber je síce malá veda, ale v špecializovaných obchodoch, akým je napríklad Florbal4U.com, vám s tým radi poradia, a hokejky si môžete na mieste aj vyskúšať. Stopercentne však platí, že vybavenie do haly vašu peňaženku nezruinuje. Pri väčšine športov využijete rovnaké oblečenie ako cez leto.

Po zime zasa naplno

Sami vidíte, že zanedbávať šport počas zimnej dovolenky, by bola obrovská chyba. Nie je na to žiaden dôvod. Počas celého roka predsa trénujete na to, aby ste sa cítili dobre, tak prečo by ste mali povoliť len preto, že je vonku chladnejšie?

Verte nám indoorové športy sa vám zapáčia. Ktovie, ak vás spomínaný florbal chytí, klubov, turnajov a líg, kde si môžete zahrať do sýtosti aj popri vašom primárnom športovaní je viac ako dosť. Ak máte radosť z pohybu, zima vás nesmie zastaviť.

5/5 - (7 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

1 komentár

  1. Mano 9. septembra 2020

    Veď keď chceš ísť behať von dá sa aj v zime. Používam Salomon https://www.eobuv.sk/topanky-salomon-supercross-409296-27-v0-indigo-bunting-black-white.html a nemusíš sa báť kĺzanie ani chladu. Tie ich podrážky sú vážne dobré.

    Odpovedať

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *