Kliknite a začnite písať.

Polyvinylpolypyrolidón (E1202 alebo niekedy aj PVPP) sa využíva ako nosná látka, plnidlo alebo číridlo nápojov. V SR je používanie tejto látky povolené vrátane napríklad detskej výživy.

  • Škodlivosť: škodlivé
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky E1202, Polyvinylpolypyrolidón

Polyvinylpolypyrolidon je vysoko zosieťovaná modifikácia polyvinylpyrolidónu (PVP). Zosieťovaná PVP forma sa používa ako dezintegračná činidlo vo farmaceutických tabletách. Polyvinylpolypyrolidón (PVPP) je vysoko zosieťovaná verzia PVP, je nerozpustná vo vode, aj keď stále ešte absorbuje vodu a kypí, veľmi rýchlo vytvára kypacie sily. Táto vlastnosť E1202 robí užitočným dezintegračným činidlom vo forme tabliet. Polyvinylpolypyrolidón môže byť použitý ako liečivo, ktoré vo forme tablety alebo suspenzie prispieva k absorbcii endotoxínov, ktoré spôsobujú hnačku.

E1202 sa vyrába synteticky polymerizáciou karboxylových kyselín pomocou žiarenia gama. Všetky podobné látky sú ropného pôvodu. Existuje podozrenie, že stopy E1202 zotrvávajú v črevných uzlinách po dobu niekoľko mesiacov až rokov, čo môže viesť k nádorovým ochoreniam. Zároveň však tieto domnienky nie sú oficiálne potvrdené.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop