Kliknite a začnite písať.

Synteticky vyrábané červenomodré farbivo E128. Pridáva sa do údenín, nápojov a marmelád.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E128, Červeň 2G

Červeň 2G je syntetické modročervené farbivo, ktoré radíme do skupiny tzv. azofarbív. Je zakázané v mnohých krajinách vrátane SR (od 2008). Vo Veľkej Británii sa jedná o tradičnú prísadu do údenín. Toto farbivo E128 je pravdepodobne zodpovedné za to, že ovplyvňuje fungovanie hemoglobínu a mohlo by tak aj inak ovplyvniť ľudské zdravie. Avšak, bolo povolené len použitie vo raňajkových párkoch s obsahom cereálií minimálne 6% a v hamburgergerovom mäse s minimálnym obsahom látok rastlinného pôvodu alebo obilnín 4 %. E128 je zakázané tiež v Austrálii, Kanade, Japonsku a Nórsku.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop