Kliknite a začnite písať.

Patentná modrá V je umelé farbivo s označením E131. Vyrába sa priemyselnou syntézou. Farbivo E131 je v rámci EÚ povolené len na farbenie spracovaného červeného ovocia.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E131, Patentná modrá V

Patentná modrá V, tiež nazývaná potravinárska modrá 5, Sulphan blue, Acid Blue 3, L-Blau 3, C-Blau 20, Patentblau V, Sky Blue alebo CI 42051, je oceľovo tmavé syntetické farbivo používané ako potravinárske aditívum. Ako prídavná látka sa označuje ako E131.

Nie je moc používané, hoci sa v Európe nachádza napríklad v škótskych vajciach, niektorých želatínových cukríkoch alebo v pomarančovom likéri. V lekárstve sa farbivo E131 využíva na farbenie a následne pri diagnostike lymfatických uzlín. Hlavnou výhodou je tmavá farba a to už pri nízkej koncentrácii. Nevýhodou je, že na svetle pomerne rýchlo bledne. Použitie E131 v potravinárstve = bolo zakázané v EÚ, Austrálii a tiež  v USA.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop