Kliknite a začnite písať.

Brilantná modrá FCF je umelé farbivo, ktoré sa vyrába priemyselnou syntézou. V niektorých štúdiách je E133 spájané s astmou a alergiami. V rámci EÚ je toto éčko povolené len pre vybrané kategórie potravín v obmedzenom množstve.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E133, Žiarivá modrá

E133 má vzhľad červeno-modrého prášku a je rozpustné vo vode. Ako modré farbivo, brilantná modrá FCF, sa vyskytuje v zmrzline, konzervách s hráškom, polievkach, balených potravinách, farebných polevách, mliečnych výrobkoch, cukrovinkách a nápojoch ako likér Curacao. Používa sa v mydlách, šampónoch, ústnych vodách a ďalších produktoch. E133 je schválené ako potravinárske farbivo a farmakologicky neaktívne látka v liečivách. To platí pre EÚ a tiež USA.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop