Kliknite a začnite písať.

Zelená S je zelenomodré farbivo, označenie E142, ktoré dodáva potravinám (napr. limonádam a sladkostiam) subjektívny pocit sladšej chuti. Látka E142 je v malých dávkach pravdepodobne nezávadná.

  • Škodlivosť: škodlivé
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E142, Zeleň S

Zeleň S sa vyrába synteticky z naftalénového uhoľného dechtu. E142 je organické farbivo, čo znamená, že môže byť použité na farbenie živých buniek. Využíva sa tiež na diagnostiku rôznych porúch povrchu oka. Použitie: cukrovinky, zmrzliny, želé, nealkoholické nápoje, konzervy s hráškom. Limonádam a sladkostiam dodáva subjektívny pocit sladšej chuti. Priemyselne ako dezinfekcia či ako prostriedok proti plesniam a hmyzu.

Bola vykonaná štúdia na 24 krysách (samčie i samičie), pričom ďalších 24 kontrolných krýs bolo kŕmených paralelne destilovanou vodou. Výsledky preukázali skrátenie priemernej dĺžky života o 3 mesiace na 21 mesiacov oproti 24 mesiacom u kontrolných potkanov. Karcinogenita sa však žiadnym spôsobom neprejavila.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Látka nie je povolená v USA ani Kanade. Na Slovensku a v celej EÚ je až na výnimočné druhy potravín povolená. Prijateľná denná dávka 0 -1 mg na 1 kg telesnej váhy. Maximálna úroveň farbiva v nápojoch 70 mg / l a 290 mg / kg v jedle.