Kliknite a začnite písať.

ZÍSKAJ MLADISTVÝ VZHĽAD
KolagénKyselina hyalurónováVitamíny a antioxidanty

Hydrogénsiričitan sodný je anorganická sodná soľ kyseliny sírovej, v potravinárstve označovaná aj ako E222. Biely prášok s nepríjemnou chuťou, používaný ako konzervačný prostriedok, bielidlo, anti-odfarbenie a ako prípravok proti rastu baktérií. V malom množstve sa látka E222 považuje za bezpečnú, ale citliví ľudia môžu mať na ňu alergie, bolesti hlavy, žalúdočné alebo črevné ťažkosti.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E222, Hydrogénsiričitan sodný

Hydrogénsiričitan sodný je chemická zlúčenina s chemickým vzorcom NaHSO3. Táto bisulfitová soľ sa môže pripraviť prebublávaním oxidu siričitého v roztoku uhličitanu sodného vo vode. Emulgátor označujeme ako E222 a v potravinárstve sa využíva pomerne často. E222 sa používa pri výrobe vína, piva, sušeného ovocia, zemiakových výrobkov, konzervovaných kreviet, octe, nápojov z mäkkého ovocia. Použitie nie je povolené v mäse a potravinách, ktoré sú zdrojom vitamínu B1.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFoodProfidiet
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Nežiaduce účinky látky E222 sú bolesti žalúdka, bolesti hlavy, astmatické problémy. Koncentrovaný roztok hydrogensiričitanu sodného je veľmi nebezpečný pri kontakte s pokožkou, tkanivami a sliznicami. Žiadne štúdie nepreukázali karcinogénne účinky, ale sú potenciálnym mutagénom. Na Slovensku (EÚ) je používanie látky obmedzené. V USA sú povolené výnimky. Prípustná denná dávka E222: 0 – 0,7 mg na kilogram telesnej hmotnosti.