Kliknite a začnite písať.

Biely suchý korozívny prášok, ktorého označenie je E224, sa nazýva Drsiričitan draselný. Prijateľná dávka tejto látky je od 0 – 0,7 mg/kg telesnej hmotnosti. Látka získala status GRAS (generally recognized as safe), čo znamená, že je považovaná v malom množstve za bezpečnú. Pri jeho prekročení však musíme hovoriť už aj o negatívnych účinkoch.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E224, Disiričitan draselný

Výroba Disiričitanu draselného pozostáva z dvoch chemických látok a to oxidu siričitého a potaše. Látku E224 je možné nájsť v džemoch, ovocných nápojoch, sušenej fazuli, alebo v zázvorovom pive. Rovnako ako disiričitan sodný, tak aj draselný zabraňuje hnednutiu potravín. V minulosti sa siričitany, vrátane E224, používali aj na dezinfekciu vínnych nádob alebo ako antioxidant. Aj napriek tomu, že je E224 považované v obmedzenom množstve za bezpečné, sú známe niektoré nežiadúce účinky v podobe bolesti hlavy, nevoľnosti alebo dokonca astmy. E224 sa preto všeobecne neodporúča.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop