Kliknite a začnite písať.

Siričitan draselný je látka vyskytujúca sa vo forme prášku, ktorý obsahuje 45% oxidu siričitého. E225 sa využíva ako konzervant, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a húb. Pridávanie do potravín nie je povolené.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E225, Siričitan draselný

Siričitan draselný je látka, ktorá má využitie nielen ako konzervant pod označením E225, ale aj ako antioxidant. Vyrába sa pridaním hydroxidu draselného do kyseliny siričitej. Aj napriek tomu, že nie je povolená môže sa vyskytnúť v džemoch alebo sušenom ovocí. V ovocných džúsoch chráni vitamín C pred jeho degradáciou. Existujú dôkazy, kedy boli u ľudí po požití E225 zaznamenané poruchy chovania, nevoľnosť alebo bolesti hlavy. Pokiaľ môžete, tak sa E225 radšej vyhýbajte.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop