Kliknite a začnite písať.

Soľ vyskytujúca sa vo forme bieleho prášku nesie označenie E226. Tak ako všetky siričitany aj ten vápenatý zabraňuje hnednutiu ovocia a pôsobí teda ako konzervant. Vyrába sa spojením plynu oxidu siričitého s vápenatým. Siričitan vápenatý je v Európe povolené používať ako prísadu do niektorých potravín. V USA a v Austrálii je však jeho použitie zakázané.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E226, Siričitan vápenatý

Aj napriek tomu, že je E226 povolené, tak po požití je možný výskyt niektorých nežiadúcich účinkov v podobe bolesti hlavy alebo zažívacích problémov. E226 môžeme nájsť v sušenej fazuli, želatíne alebo pri bielení cukrov. Keďže E226 ničí vitamín B1, nemal by sa vyskytovať v potravinách, ktoré slúžia ako zdroj tohto vitamínu.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop