Kliknite a začnite písať.

Organická zlúčenina s názvom bifenyl nesie označenie E230 a zaraďuje sa medzi tzv. éčka, teda pridané látky ovplyvňujúce vlastnosti potravín. Bifenyl má celkom príjemnú vôňu a tvorí bezfarebné kryštály. V minulosti bolo E230 známe ako základná látka pri výrobe polychlorovaných bifenylov, čo v preklade znamená, že sa Bifenyl využíval ako látka určená k prenosu tepla.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E230, Bifenyl

E230 je látka rozpustná vo vode a používa sa ako ochrana pred plesňami a má využitie aj v ovocinárstve. Je vhodná na ošetrenie kôry citrusových plodov alebo ako prísada do obalových materiálov citrusových druhov ovocia. Preto je nesmierne dôležité všetky plodiny pred požitím dôkladne umývať. Bifenyl môže spôsobiť alergické reakcie, vyvolať zvracanie a má dokonca rakovinotvorné účinky.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop