Kliknite a začnite písať.

Syntetický konzervant ortofenylfenol sodný, tiež aj E232 sa získava z uhoľného dechtu. Má žltú alebo bielu farbu a kryštalickú podobu.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E232, Ortofenylfenol sodný

Ortofenylfenol sodný (E232) sa využíva má veľké využitie a jedným z nich je aj výroba farbív a iných chemikálií. Najmä z toho dôvodu je dôležité upozorniť na jeho zdravotné riziká. Pri kontakte s očami môže E232 spôsobiť vážne podráždenie s trvalým poškodením očí. Má však niekoľko využití. Jedným z nich je dezinfekcia domácností, nemocníc alebo zariadení sociálnych služieb. Ďalšie využitie našlo E232 v gumárenskom priemysle alebo v poľnohospodárstve, kde slúži ako tzv. predlžovač životnosti citrusových plodín, sliviek, ananásu či broskýň.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop