Kliknite a začnite písať.

Hexamethyléntetraamín je nebezpečný biely konzervant, označenie E239, vyskytujúci sa vo forme prášku bez výrazného zápachu. Získava sa synteticky a dnes sa už veľmi nepoužíva. V rámci EU je látku povolené používať len na ošetrenie syrov Provolone.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E239, Hexamethyléntetraamín

E239 sa v ľudskom tele rozkladá na formaldehyd, ktorý je toxický. Výskumy z Milána dokazujú, že použitie hexamethyléntetraamínu na ošetrenie syrov nemá škodlivý dopad pre konzumentov. V minulosti sa E239 používalo na maronovanie rýb alebo ako zložka v lepidlách. V lekárstve sa uplatnil hexamethyléntetraamín pri antibakteriálnej liečbe močových ciest.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop