Kliknite a začnite písať.

Kryštalická látka s mierne žltým odtieňom je dobre rozpustná vo vode a nesie označenie E250 – dusitan sodný. Dusitany (aj E250) slúžia ako konzervanty farby a taktiež aj ako stabilizátory farby. Ich schopnosťou je reagovať s molekulami myoglobínu a dodávajú tak výrobkom z mäsa krvavo červenú farbu. Dusitan sodný / E250 sa vyrába synteticky tepelným rozkladom dusičnanu sodného.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E250, Dusitan sodný

Dusitan sodný, označenie E250, je rozpustný nielen vo vode, ale aj v methanole, ethanole alebo glycerole. Používa sa však len v obmedzenom množstve najmä kvôli tomu, že má rakovinotvorné účinky. Prítomnosť E250 môžeme pocítiť najmä v mäsových výrobkoch ako párky, šunka, slanina alebo klobása. Predlžuje životnosť potravín a obsahuje ho aj údený losos a tuniak a taktiež konzervované mäso. Dusitany sa dostávajú do potravín aj prostredníctvom použitých hnojív. Riziko nadmernej konzumácie dusitanov je aj v tom, že môže viesť v konečnom dôsledku k tzv. methemoglobinémii. U detí do šiestich mesiacov sa methemoglobinémia nazýva aj „omodrenie kojencov“. Deti sú zvlášť náchylné na riziko zvýšeného množstva dusičnanov v pitnej vode.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop