Kliknite a začnite písať.

Kyselina octová, označenie E260, je karboxylová kyselina, ktorá sa vyskytuje vo veľkom množstve potravín. Bezfarebná tekutina ostrého zápachu je rozpustná vo vode a nachádza sa napríklad v jablkách, pomarančoch alebo v jahodách. Aj keď názov kyselina znie hrôzostrašne kyselina octová (E260) nie je nebezpečná.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E260, Kyselina octová

Kyselina octová sa využíva najmä v potravinárstve ako dochucovadlo, ale aj ako konzervant E260, ktorý zabraňuje tvorbe baktérií a kvasiniek. E260 nájdeme v čalamádach, kečupe, majonézach, nakladanej zelenine, ale aj v pekárenských výrobkoch. Vďaka jej vlastnostiam sa zaraďuje aj medzi rozpúšťadlo a látku využívanú k úprave pH. V domácnosti ju poznáme aj ako 5 % vodný roztok nazývaný ocot. Pre potravinárske účely sa kyselina octová pripravuje z liehu, muštu alebo ovocných vín. Na etiketách ju spoznáte pod označením E260. Nemá nijaké závažné nežiaduce účinky avšak vo veľkom množstve sa môžu objaviť známky podráždenia kože.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop