Kliknite a začnite písať.

Látka zvýrazňujúca chuť a vôňu potravín sa nazýva kyselina mliečna alebo tiež E270. Kyselina mliečna je bezfarebná tekutina s mierne kyslou chuťou. E270 sa vyskytuje sa prirodzene v tele živočíchov a teda aj ľudí, kde sa tvorí z glykogénu vo svaloch a vyplavuje sa do krvi.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E270, Kyselina mliečna

Kyselina mliečna (E270) sa vyrába synteticky alebo mikrobiálnou cestou teda fermentáciou, čo je proces prevádzania cukrov na kyseliny, plyny a alkohol podľa druhu mikroorganizmov. E270 upravuje kyslosť v potravinách a nájdeme ju v rôznych nápojoch, cukrovinkách, mrazených dezertoch, pečive a keďže konzervuje potraviny vyskytuje sa, samozrejme, aj v kyslých uhorkách, kapuste alebo v syroch a smotane. Kyselina mliečna má dve formy D (negatívna) a L (pozitívna). Práve jej L formu obsahuje aj kojenecká výživa. Konzumácia E270 nemá nijaký výrazný dopad na ľudský organizmus.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop