Kliknite a začnite písať.

Kyselina bóritá (označenie E284) je anorganická látka, ktorá je rozpustná vo vode. Najväčšou prednosťou E284 je fakt, že slúži ako konzervant a predlžuje trvanlivosť potravín a zároveň ich chráni proti skazeniu sa.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E284, Kyselina bóritá

E284 nájdeme v mnohých pekárenských a mliečnych výrobkoch, ale taktiež v očnom lekárstve pod názvom bórová voda. Kyselina bóritá, na etiketách označovaná ako E284, našla svoje uplatnenie nielen v potravinárstve, ale aj v priemysle. E284 slúži napríklad na impregnáciu dreva, chráni ho pred škodcami, hnilobou a plesniam. Vďaka tomu, že kyselina bóritá farbí plameň do zelenej farby je využívaná aj v pyrotechnike, kde sa mieša do zmesi na výrobu ohňostrojov. Nežiaduce účinky kyseliny bóritej sa môžu objaviť v podobe bolesti brucha, hnačiek alebo podráždenia pokožky.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop