Kliknite a začnite písať.

Antioxidant, ktorý sa výborne rozpúšťa v tukoch sa nazýva dodecylallát alebo inak E312. Získava sa esterifikáciou dodecylalkoholu a kyseliny gallovej, a tá sa získava zo škrupín lieskových orechov.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E312, Dodecylgallát

Dodecylgallát (E312) je horľavá látka, ktorá môže spôsobiť alergické reakcie vo väčšej miere, pretože je najsilnejší zo všetkých gallátov. S E312 sa stretávame každodenne. Nachádza sa v obaloch zemiakových lupienkov alebo cereálií. Jeho funkcia spočíva v zabraňovaní oxidácii. E312 sa vyskytuje aj ako prísada v kávomatových nápojoch, pečive, instantných omáčkach, či polievkach alebo v detských žuvačkách. Prídavná látka E312 môže spôsobovať stres, kožné problémy alebo žalúdočné bolesti.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop