Kliknite a začnite písať.

Terciálny (terciárny) butylhydrochinon (TBHQ) tento neobvykle dlhý a ťažko vyslovujúci sa názov nesie antioxidant, ktorý sa v skratke nazýva E319. Jeho hlavnou úlohou je zabraňovať žltnutiu tukov a olejov.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E319, Terciálny (terciárny) butylhydrochinon (TBHQ)

E319 je v niektorých krajinách zakázané používať, pretože má rakovinotvorné účinky. Pri nadmernom požití vyvoláva E319 zvracanie, nevoľnosť alebo dokonca malátnosť. Látku nájdeme v hamburgeroch, klobásach, zemiakových lupienkoch, ale aj v cereáliách. E319 sa zaraďuje medzi konzervanty a antioxidanty a používa sa v kombinácií s látkami BHA a BHT.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop