Kliknite a začnite písať.

Lecitíny, označenie E322, sú látky predlžujúce trvanlivosť potravín, chránia ich pred oxidáciou, prejavujúcou sa žltnutím tukov. Každá živá bunka obsahuje lecitíny, ktoré plnia funkciu antioxidantu a aj emulgátoru.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E322, Lecitíny

E322 sa používa v množstve potravín, s ktorými sa každodenne stretávame. Nemá nijaké negatívne účinky na organizmus, ale práve naopak, znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje pamäť a napomáha pri premene tukov na energiu. E322 sa vyskytuje v pečive, orechoch, margaríne, žuvačkách a prináša pokoj a dobrú náladu v podobe čokolády. Lecitíny (E322) navyše zabraňujú oddeleniu vody od oleja a dokonca znižujú prskanie pri smažení. Tým, že zlepšujú vlastnosti múky, cesta, spomaľujú zvetrávanie pečených potravín a tie zostanú dlhšie mäkké.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop