Kliknite a začnite písať.

Kyselina, vyskytujúca sa v citrusových plodoch, predovšetkým v citrónoch, grepoch, pomarančoch a v niektorej zelenine. E330 má širokospektrálne využitie v potravinárstve, chemickej výrobe alebo v kozmetike. Poďme sa spoločne pozrieť na ďalšie podrobnosti.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E330, Kyselina citrónová

Kyselinu citrónovú väčšina z nás pozná ako kyslý prášok, ktorý nahrádza čerstvý citrón v čaji alebo iných nápojoch a jedlách. E330 má však aj konzervačné účinky, vďaka tomu, že dokáže regulovať kyslosť a zásaditosť potravín. Stretneme sa s ňou pri konzumácii mrazeného ovocia, džemov, majonézy, vína alebo instantných nápojov. Kyselinu citrónovú je možné získať prirodzenou cestou fermentáciou surového cukru zo šťavy citrusov alebo chemickým spôsobom. Odhaduje sa, že za rok sa vyrobí približne 1,7 milióna ton kyseliny citrónovej a drvivá väčšina produkcie pochádza z Číny. E330, resp. kyselina citrónová, nemá nijaké výrazné nežiaduce účinky avšak jeho nadmerným požívaním sa ničí zubná sklovina. Pri vysokej koncentrácii kyseliny citrónovej dochádza k podráždeniu očí.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop