Kliknite a začnite písať.

Látka s krátkym názvom agar a označením E406 je bez farby a zápachu. Agar má pozoruhodnú schopnosť zahusťovať a využíva sa aj ako náhrada želatíny. Ak by sme ju chceli nájsť v jej prirodzenej oblasti výskytu museli by sme prejsť stovky kilometrov, pretože pochádza až z ďalekého Japonska, Nového Zélandu a Indie. E406 sa záskkava z červených morských rias.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E406, Agar

Agar (E406) je považovaný za bezpečnú látku a v bežnom množstve nie sú známe nijaké nežiaduce účinky. Z ľudského tela odchádza nepozmenený, pretože naše telo ho nedokáže stráviť. Prijateľná denná dávka je (ADI): 0-25 mg/kg hmotnosti, avšak vo veľmi vysokých koncentráciách môže spôsobiť tráviace problémy. E406 nájdeme v zmrzlinách, cukrovinkách, pekárskych výrobkoch a v rôznych zaváraninových produktoch. Vo farmaceutike sa agar využíva ako preháňadlo.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop