Kliknite a začnite písať.

Látka E414, využívaná ako zahusťovadlo alebo stabilizátor sa nazýva arabská guma. Jej pomenovanie znie až priam „chemicky“, ale jej výroba tomu nezodpovedá. Arabská guma sa získava z kôry niektorých druhov dáždnikového stromu, akácie.

  • Škodlivosť: škodlivé
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E414, Arabská guma

Arabská guma, známe označenie E414, sa vyskytuje vo veľkom množstve potravín. Vďaka tomu, že znižuje tvorbu kryštálov cukru, zanecháva povrch hladký a lesklý. Práve táto jej funkcia sa využíva pri výrobe cukrových poliev alebo čokoládových výrobkoch. Nájdeme ju taktiež v žuvačkách, želé cukríkoch alebo zmrzline a Coca Cole, kde sa využíva jej ďalšia vlastnosť a to stabilizácia emulzií. Výnimkou nie sú ani nízkotučné jogurty, majonézy, nátierky alebo mrazené potraviny. Po niekoľkých testovaniach sa dokázalo, že E414 napomáha tráveniu. Aj keď má arabská guma mnohopočetné zastúpenie v potravinárstve, jej účinky sa využívajú aj v kozmetike v podobe pleťových masiek alebo lakov na vlasy. Nenesie so sebou nijaké výrazné nežiaduce účinky, jedine kožnú alergickú reakciu u citlivých jedincov. Vo väčšom množstve môže E414 vyvolávať laxatívne účinky.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop