Kliknite a začnite písať.

Jemný biely prášok pôsobiaci ako emulgátor E487 sa nazýva Sodium laurysulfát sodný (SLS). Získava sa synteticky reakciou 1- dodekanolu s oxidom sírovým a ich následnou redukciou uhličitanom sodným.

  • Škodlivosť: škodlivé
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E487, Sodium laurysulfát sodný (SLS)

E487 je hlavnou zložkou vyskytujúcou sa v šampónoch a sprchových géloch, kde vystupuje ako stabilizátor peny. Je obsiahnutý aj v niektorých zubných pastách, čistiacich prostriedkoch, penách po holení alebo ústnych vodách. Dôležitou poznámkou je fakt, že E487 sa nachádza aj v niektorých kozmetických prípravkoch určených pre deti. E487 môže dráždiť pokožku a pri kontakte s očami spôsobuje štípanie, dráždi sliznice a dýchacie cesty. V potravinárstve sa E487 pridáva do ovocných džúsov alebo nápojov v prášku. Jej používanie nie je v EU povolené, ale napríklad v USA je ako pridaná látka schválená.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop