Kliknite a začnite písať.

Pod súhrnným názvom uhličitany sodné sa skrývajú tri podobné látky: Uhličitan, hydrogenuhličitan a sesquikarbonát sodný. Ich využitie, rovnako ako aj vlastností sú takmer totožné, preto sa v potravinárstve označujú spoločne E500. Nemajú nijaké nepriaznivé účinky na ľudský organizmus a považujú sa za bezpečné.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E500, Uhličitany sodné

Uhličitany sodné, všeobecné označenie E500, sa využívajú pri kontrole kyslosti, zabraňujú zmene farby niektorých potravín. Majú kypriace účinky, ktoré sa využívajú pri výrobe slaného pečiva, oplátkach, bábovke a iných pekárenských výrobkoch. E500 nájdeme aj v masle, smotane, zmrzlinách alebo v kakau, pretože v nich pôsobí ako neutralizátor. V priemyselnom odvetví sa uhličitany sodné používajú pri výrobe skla, mydiel alebo hasiacich prístrojov. V celej EÚ je používanie E500 povolené, pridávajú sa aj do výživy pre deti a ako sme už spomínali najmä ako súčasť kypriacich prostriedkov na pečenie.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop