Kliknite a začnite písať.

Možno by ste to ani nepovedali, ale oxid kremičitý E551 je bežne dostupný a vyskytuje sa voľne v prírode napríklad v podobe piesku. Má vynikajúce hydroskopické účinky, čo znamená, že pohlcuje vodu, preto je táto jeho vlastnosť najviac využívaná.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E551, Oxid kremičitý

Pridaná látka E551 sa vyskytuje v kypriacom prášku, sušenom mlieku, kakau alebo rôznych iných sypkých zmesiach, kde absorbuje vodu a zabraňuje ich zvlhnutiu. Pôsobí aj ako zvýrazňovač vône v smažených lupienkoch a keksíkoch. Výroba oxidu kremičitého pozostáva z mletia kremeňa na jemný prášok a následne sa varí spolu s kyselinou chlorovodíkovou. E551 je povolené používať ako pridanú látku v potravinách v celej EU a aj USA.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop