Kliknite a začnite písať.

Látka E576 so silnými antioxidačnými účinkami nesie názov glukonan sodný. Vyskytuje sa v podobe bieleho prášku s príjemnou vôňou. E576 sa vyrába z kyseliny glukonovej a jej následnou neutralizáciou sodnou zásadou.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E576, Glukonan sodný

Látku glukonan sodný, inak teda aj E576, je povolené používať ako regulátor kyslosti v potravinách. Nachádza sa vo víne alebo mede. Prijateľná denná dávka je 50mg/kg telesnej váhy. Nie sú známe nijaké závažné nežiaduce účinky, ak však dôjde k príjmu viac ako 200 gramov kyseliny glukonovej, bude pôsobiť ako preháňadlo. Svoje využitie našiel glukonan sodný aj v chemickom priemysle, kde sa používa ako čistiaci prostriedok na oceľové a sklenené povrchy, taktiež pri farbení textilu a spracovaní povrchových vôd.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop