Kliknite a začnite písať.

Kyselina, ktorá sa nachádza aj v ľudskom tele, presnejšie vo svaloch, mozgu a krvnej plazme sa nazýva kyselina L – glutamová a nesie označenie E620. V celej EU je jej používanie povolené, avšak v obmedzenom množstve.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E620, Kyselina L – glutamová

E620 prináša so sebou niekoľko nepriaznivých účinkov na ľudský organizmus. Môže spôsobovať bolesť hlavy, poruchy spánku a zažívacie problémy. Vyskytuje sa v podobe bieleho prášku a získava sa hydrolytickým štiepením rastlinných bielkovín alebo fermentáciou zemiakového škrobu. V potravinárskom priemysle býva kyselina L – glutamová / E620 využívaná ako dochucovadlo, zvýrazňuje teda chuť a vôňu potravín. Obsahuje ju množstvo korenín, instantných pokrmov a aj konzervované potraviny. V kozmetike ju nájdeme v prípravkoch určených na vlasy. Jej používanie je povolené v celej EU.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop