Kliknite a začnite písať.

Glutaman sodný je v potravinárstve známy najmä ako ochucovadlo E621 s výraznou mäsovou príchuťou. Túto látku obsahuje aj ľudské telo, presnejšie sa nachádza v mozgu, kde slúži ako prenášač nervových vzruchov.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E621, Glutaman sodný

E621 nemá výraznú vôňu a vyskytuje sa v kryštalickej podobe. Vďaka tomu, že dodáva potravinám mäsovú chuť, je obsiahnutý vo veľkom množstve mäsových výrobkov ako napríklad klobásy, šunky, mleté mäso alebo párky. Používa sa taktiež v korení, instantných polievkach, údeninách alebo v syre. Ak si myslíte, že v ovocí a zelenine nenájdete žiadne stopy po glutamane sodnom, mýlite sa. Jeho prítomnosť figuruje v niektorých postrekoch používajúcich sa práve na ovocie a zeleninu. Určité zastúpenie má E621 aj vo farmaceutike, kozmetike (šampóny) alebo v krmive pre psy a mačky. V celej EU je používanie E621 povolené, ale len v obmedzenom množstve aj keď nie sú známe nijaké výrazné nežiaduce účinky.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop