Kliknite a začnite písať.

Glutaman draselný, označenie E622, sa nachádza v morských riasach, paradajkách, ale aj v svaloch , mozgu a plazme. Vyrába sa však aj priemyselne hydrolitickým štiepením rastlinných bielkovín alebo fermentáciou zemiakového škrobu. Má formu bieleho kryštalického prášku bez vône.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E622, Glutaman draselný

Draselná soľ kyseliny L – glutamovej, teda glutaman draselný, zvýrazňuje chuť a vôňu potravín, ale je používaný omnoho menej ako glutaman sodný. Tvorí súčasť korenín, konzervovaných surovín alebo je využívaný ako náhrada kuchynskej soli v nízkosodíkových diétach. Glutaman draselný je povolené používať v celej EU a rovnako aj v USA, ale len v obmedzenom množstve.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop