Kliknite a začnite písať.

Látka, ktorú obsahujú morské riasy, sójové bôby alebo niektoré huby sa nazýva glutaman vápenatý a nesie označenie E623. Rovnako ako všetky glutamany, tak aj ten vápenatý, slúži ako zvýrazňovač chuti a vône potravín. V celej EU je povolené používať ho, ale len v obmedzenom množstve.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E623, Glutaman vápenatý

Glutaman vápenatý (E623) je možné vyrábať aj priemyselne hydrolitickým štiepením rastlinných bielkovín alebo fermentáciou obilného, či  zemiakového škrobu. E623 je možné získať aj z melasy, čo je vedľajší produkt pri tvorbe trstinového cukru. Vďaka tomu, že glutaman vápenatý dodáva potravinám tú „pravú“ mäsovú chuť je využívaný na dochutenie zemiakových lupienkov, slaných pochutín alebo krabích tyčiniek. E623 sa osvedčil pri prvej pomoci v prípade, poleptania kyselinou fluorovodíkovou.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop