Kliknite a začnite písať.

Glutaman amónny, medzi éčkami E624, je biele kryštalická látka bez vône, ale s výraznou mäsovou chuťou, čo jej zabezpečuje funkciu dochucovadla potravín. Vyrába sa rovnako ako ostatné glutamany a to štiepením rastlinných bielkovín, predovšetkým sóje alebo fermentáciou zemiakového a obilného škrobu.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E624, Glutaman amónny

Aj napriek tomu, že je v EÚ povolené používať glutaman amónny ako pridanú látku E624 v potravinách, môžu sa po jeho konzumácií vyskytnúť nežiaduce účinky v podobe bolesti hlavy, nevoľnosti alebo kŕčov v bruchu. E624 by sa mali vyhýbať najmä tehotné a dojčiace ženy, deti a taktiež ľudia, ktorí trpia cukrovkou, cievnym ochorením a onkologickí pacienti. Glutaman amónny by sa nemal používať v školských a nemocničných jedálňach. E624 sa nachádza v mäsových výrobkoch, konzervovaných potravinách alebo v niektorých koreninách.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop